Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z zespołu operacyjno-rozpoznawczego kętrzyńskiej komendy policji ustalili, że poszukiwany listem gończym mężczyzna, ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości, może przebywać na terenie Kętrzyna.

Z informacji jakie posiadali policjanci wynikało, że 42-letni Mirosław K. może przemieszczać się po powiecie osobowym autem. Wczoraj (02.08.2016) około godz. 9:30 funkcjonariusze przy ul. Sikorskiego w Kętrzynie zauważyli, że w jednym z zaparkowanych pojazdów siedzi mężczyzna, który odpowiada rysopisowi osoby poszukiwanej.

Policjanci natychmiast wylegitymowali osobę. Jak się okazało był nim poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Warszawie Mirosław K. Mężczyzna dodatkowo w policyjnych systemach międzynarodowych był poszukiwany przez służby z Wielkiej Brytanii do ustalenia miejsca pobytu.

42-latek ma do odbycia karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za dokonywane kradzieże.

Wyrok ten może ulec zmianie z uwagi na to, że wobec Mirosław K. toczą się w kilku jednostkach województwa warmińsko-mazurskiego – również w Kętrzynie – postępowania w związku z kradzieżami.

W Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie mężczyzna już usłyszał zarzuty. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Wczoraj Mirosław K. został doprowadzony do Aresztu Śledczego w Giżycku.

KWP Olsztyn/ (EP/TM)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze