WOT i MOPR razem. Będą się szkolić i wspierać

1

Przedstawiciele 41 Batalionu Obrony Pogranicza w Giżycku i Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podpisali porozumienie o współpracy. Dzięki jej nawiązaniu żołnierze i ratownicy będą mogli wspólnie szkolić się, a przez to działać na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Głównym celem porozumienia jest organizowanie szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego. Żołnierze 41bop i ratownicy MOPR będą mogli także wzajemnie użyczać sobie sprzętu i infrastruktury. Porozumienie zakłada również współpracę podczas organizacji wydarzeń ważnych dla lokalnej społeczności, m.in. sportowych i patriotycznych.

 - Współpracujemy z Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym nie od dziś. Formalność w postaci podpisania porozumienia jest dowodem na to, że ta współpraca przebiega bardzo dobrze. Nasze instytucje dzięki porozumieniu będą mogły się wspierać na różnych płaszczyznach, nie tylko wzajemnego promowania działań, ale przede wszystkich wzajemnego szkolenia – podsumował ppłk Robert Markiewicz, dowódca 41bop.

Każdego roku w wyniku utonięcia ginie średnio ponad pół tysiąca Polaków. Żołnierze WOT mogą być świadkami niebezpiecznych zdarzeń, dlatego podtrzymywanie wśród nich zdolności ratowniczych może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo społeczności – również w czasie pokoju.

Współpraca z MOPR doskonale wpisuje się w obszar działania żołnierzy WOT. Stały rejon odpowiedzialności 41bop to teren obfitujący w zbiorniki wodne, co powoduje, że współdziałanie z ratownikami jest jeszcze ważniejsze.

(Zespół prasowy 4W-MBOT)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mantel

WOT pogranicze na wodzie.