Wolontariusze spisali się na medal!

0

     Jak każdego roku, na początku grudnia, odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Wolontariusze zbierali w sklepach żywność, która trafi do najbardziej potrzebujących.

     W tym roku, w miniony weekend, Giżycko pobiło rekord. Zebrano 2742 kg żywności. Były to głównie przetwory warzywne i owocowe, cukier, mąka, olej, konserwy, słodycze.

     To dzięki Waszej wrażliwości, drodzy klienci, i chęci przyłączenia się do akcji, udało się zebrać tak imponującą ilość produktów. Robiąc zakupy nie przeszliście obojętnie obok koszy z pomarańczowym plakatem „Świąteczna Zbiórka Żywności”.

     Wolontariusze! Bez Was nie byłoby tego dzieła. Poświęcacie swój czas i energię, aby zrobić coś dla innych. Wśród tegorocznych wolontariuszy byli uczniowie giżyckich i gminnych szkół. Nie mogło również zabraknąć uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach, którzy dziękują za przyjazną atmosferę sklepom, w których „pełnili dyżur”: Delikatesom Centrum w Wilkasach, Biedronce przy ul Wilanowskiej w Giżycku.

     Giżyckie Centrum Wolontariatu w ciągu tych dni (4-6 grudnia) tętniło życiem. Zwożono towar, liczono, segregowano, a to wszystko pod czujnym okiem szefowej- Pani Elżbiety Kolczyńskiej i pań, które zawsze jej pomagają.

     Myślę, że wszystkim nam powinno zależeć, aby to dzieło się rozwijało. Jak powiedział Thomas Jefferson: „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, aby nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością”.

A. P.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze