„Wójt gminy Giżycko tworzy nową koncepcję zagospodarowania terenu nad jeziorem Niegocin. Wg założeń, ma powstać ścieżka rowerowa przebiegająca przez sam środek miejscowego portu, w którym znajduje się restauracja. Część budynku trzeba będzie rozebrać. Okazuje się, że gospodarzem terenu jest… syn byłego wójta.

Zdania w kwestii lokalizacji ścieżki są podzielone. Część osób twierdzi, że obecny wójt wyznaczył ją po złości.

Wizja władz gminy zakłada, że obok ścieżki ma powstać chodnik, plac zabaw i siłownia pod chmurką. Konieczna jest jednak rozbiórka tarasu, który stoi na gminnym gruncie, a użytkuje go m. in. syn byłego wójta.

Gmina dopiero zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie. Mimo to wójt nakazał rozebranie tarasu – do piątku.”

(kliknij poniżej żeby zobaczyć video)

(„24 godziny”)

Materiał udostępniony dzięki uprzejmości telewizji Nowa.tv

Źródło: Nowa.tv

Subskrybuj
Powiadom o
guest

51 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tutejszy

Słabe to i małostkowe. Nie tak miało to wygładać Panie Wójcie…

Ze wschodu

Następna inwestycja w Wilkasach? A co ze wschodnią częścią gminy?

Obiektywny

Słuchałem wypowiedzi Pana Sierońskiego i widzę iż wciąż nie może pogodzić się z przegraną opowiadając jakieś dyrdymały o „niszczeniu”. Brawo Panie Wójcie brzegi jezior ( 1,5 m ) są dla nas mieszkańców a nie dla prywatnych podmiotów. Powinni się jeszcze wziąść w końcu za tych grodzących swoje działki (letniskowe , prywatne itd.) do lustra wody bez możliwości swobodnego przemieszczania się brzegiem jeziora na co jest stosowny przepis. …cyt. ” Artykuł 27 prawa wodnego zabrania grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar. Oznacza… Czytaj więcej »

Jaś fasola

Jesteś przydupasem Marka- okej. Rozumiem. Ale spójrz racjonalnie na to co on robi. Gdybyś go nie znał, popierałbyś jego zachowanie? Nie sądzę. Na kilometr widać, że to robione po złości. Bo na pewno nie jest to zbieg okoliczności…

Mieszkanka

A Ja mieszkam w okręgu gdzie Wójt wygrał, i niestety zapomniał o nas. Wykonuje tylko ruchy pod publiczkę, ale żeby coś zadziałać, to nie. Niestety jestem zawiedziona, a głosowałam na niego.