Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego w Giżycku [ZDJĘCIA]

1

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego odbywają się pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Z tej okazji Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zorganizowało szereg wydarzeń. Najważniejszym z nich jest wielka defilada w Warszawie oraz pikniki wojskowe w każdym województwie. Jeden z nich odbył się również w Giżycku.

Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego w Giżycku rozpoczęły się 12 sierpnia o godzinie 9:00 Mszą Świętą w Sanktuarium św. Brunona.

Następnie na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięli m.in.: Norbert Maliszewski – minister w kancelarii premiera, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, członek zarządu województwa Jolanta Piotrowska, burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, gen. broni Krzysztof Radomski, giżyccy samorządowcy i dowódcy jednostek wojskowych stacjonujących w województwie warmińsko-mazurskim oraz wielu innych zaproszonych gości.

Uroczystości zakończyły się defiladą wojskową, która przemaszerowała ulicami Giżycka.

Pozostała część obchodów Święta Wojska Polskiego odbyła się na Plaży Miejskiej, gdzie można było zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym, spotkać żołnierzy Wojska Polskiego oraz zjeść tradycyjną grochówkę wojskową.

(PTS, fot. Piotr Tomasz Suchta) 

(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Baran

A najważniejszy był namiot 800 plus…