Z inicjatywy grona pedagogicznego pani Iwony Łonyszyn i Katarzyny Kwiatkowskiej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Giżycku został zorganizowany Wojewódzki Konkurs Profilaktyczny „Misja Profilaktyka – Fonoholizm i napoje energetyczne”. W skład jury zostali zaproszeni również giżyccy policjanci. 

Do konkursowych zmagań przystąpiło sześć drużyn:

– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Konopnickiej w Węgorzewie

– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Maltańskich w Bartoszycach

– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Szczytnie

– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie

– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku

– Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałem Integracyjnym im. Mikołaja Kopernika w Giżycku

Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, a także uświadomienie wszystkim uczestnikom, jakie zagrożenia mogą wynikać z uzależnienia od telefonów czy spożywania napojów energetycznych.

Konkurs podzielony był na trzy etapy: test wiedzy, quiz z wykorzystaniem materiałów multimedialnych oraz zadania praktyczne.

Zwyciężczyniami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Giżycku, II miejsce zajęła drużyna z Węgorzewa, a na III miejscu na równi uczniowie z SOSW w Giżycku i SOSW w Szczytnie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorami konkursu byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku i Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna z Giżycka.

Źródło, fot.: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze