Podczas minionego weekendu (19 i 20.06) policyjni wodniacy interweniowali wobec sterników, którzy nie stosowali się do przepisów obowiązujących na szklaku wodnym.

Na jeziorze Bocznym policjanci zauważyli łódź motorową, która przepłynęła obok ich policyjnej łodzi z dużą prędkością, wytwarzając przy tym fale. Na szlaku było oznakowanie dotyczące ograniczenia prędkości oraz zakazu wytwarzania fal. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli, podczas sprawdzania obowiązkowego wyposażenia okazało się, że sternik nie posiadał kamizelek ratunkowych, koła ratunkowego. Ponadto nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do prowadzenia łodzi. Sternik był trzeźwy. Za powyższe wykroczenia policjanci nałożyli mandaty karne. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa odmowy przyjęcia mandatu. Teraz sprawą zajmą się policjanci prowadzący postępowania – zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Również na jeziorze Bocznym policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli mężczyznę, który pływał skuterem nie stosując się do znaków żeglugowych. U 52-latka policjanci sprawdzili stan trzeźwość, wynik wskazał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie (stan po użyciu alkoholu). Za niestosowanie się do znaków żeglugowych sternik otrzymał mandat, który przyjął. Mężczyzna zakończył pływanie na wodzie, a skuter policjanci przekazali trzeźwej osobie.

Inny ze sterników postanowił popływać łodzią z napędem silnika spalinowego po jeziorze Żywy, gdzie obowiązuje strefa ciszy. Zgłaszający poinformował, że wielokrotnie mężczyźnie zwracał uwagę aby stosował się do obowiązujących przepisów. Sternik odpowiedział, że może pływać i będzie dalej pływał. Policjanci ustalili dane sternika i zabezpieczyli materiał dowodowy. Teraz policjanci prowadzący postępowania wyjaśnią szczegółowo całą sytuację.

Jeszcze inne zgłoszenie dotyczyło sternika, który z dwójką dzieci pływał skuterem przy wejściu do kanału. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Mieszkaniec Warszawy nie kwestionował tego, że popełnił wykroczenie i naruszył bezpieczną strefę i naruszył zakaz. Otrzymał mandat karny, który przyjął.

Źródło informacji: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze