„Włoski lekarz” z Jemenu oszukał kobietę na 3 tysiące euro. Jak to się stało?

0

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o czujność oraz rozsądek, jeśli chodzi o przelewanie pieniędzy i nawiązywanie kontaktów na portalach społecznościowych. Mieszkanka Pisza straciła w ten sposób 3 000 euro. Na portalu społecznościowym poznała wdowca z Włoch podającego się za lekarza pracującego w Jemenie.

Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu zgłosiła się mieszkanka miasta informując, że została oszukana.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że w połowie września tego roku na jednym z portali społecznościowych nawiązała kontakt z mężczyzną podającym się za lekarza pracującego w Jemenie. Twierdził, że jest wdowcem z Włoch na stałe mieszkającym w Rzymie.

Zaproponował, że chciałby przyjechać do pokrzywdzonej do Polski na urlop. Aby spełnić swoje marzenie potrzebował 3000 euro. Kobieta uwierzyła mężczyźnie i przelała na podane konto wspomnianą kwotę.

Po trzech dniach otrzymała wiadomość od tego „lekarza”, że potrzebna jest jeszcze kwota 10 000 euro, aby opłacić wymianę personelu medycznego w zastępstwie za niego w Jemenie. Wówczas kobieta zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję.

To nie jedyne oszustwo zgłoszone piskim policjantom tego dnia. Do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przyszedł też mężczyzna, który poinformował, że stracił 12 000 złotych.

Zadzwoniła do niego najpierw osoba podająca się za pracownika banku. Poinformowała, że ktoś próbował wziąć na niego kredyt. Konsultant z banku zaproponował założenie nowego bezpiecznego konta. Należało jedynie wypłacić pieniądze z dotychczasowego konta i wpłacić je na podany numer nowego konta.

Chwilę później pokrzywdzony otrzymał kolejny telefon. Tym razem dzwoniła osoba podająca się za policjanta, która potwierdziła, że ktoś próbował go oszukać. W tej sytuacji pokrzywdzony wypłacił w bankomacie pieniądze i za pomocą kodów BLIK wpłacił je na nowe konto. W ten sposób mężczyzna stracił 12 000 złotych.

(źródło: KPP Pisz)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze