Włamywali się do kiosków w Ełku. Są już w rękach policji

0

Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do dwóch kiosków w centrum miasta policjanci otrzymali w ubiegły poniedziałek. Włamywacze nocą dostali się do środka wybijając szyby. Ich łupem padły przede wszystkim papierosy, bilety autobusowe, karty do telefonów, a także kosmetyki i środki czystości. Właściciele kiosków oszacowali straty na ponad 15.000 złotych.

Policjanci na miejscach włamań przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i podjęli szereg czynności operacyjnych zmierzających do ustalenia sprawców. Kryminalni ustalili, że skradziony z kiosków towar znajduje się w mieszkaniu 22-latka, a za włamania odpowiedzialny jest jego 36-letni znajomy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. 36-latek odpowie za kradzież z włamaniem, natomiast jego młodszy znajomy usłyszał zarzut paserstwa, ponieważ pomagał w sprzedaży skradzionych rzeczy.

36-latek był już karany za podobne przestępstwa, dlatego grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności. Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Foto: KWP OLSZTYN
Foto: KWP OLSZTYN

ak/in

KWP OLSZTYN

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze