Włamali się do mieszkania. Ukradli sprzęt o wartości ponad 4 tys. złotych

1

Policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z włamaniem do mieszkania na terenie Giżycka. Łupem sprawców padł sprzęt RTV o wartości 4200 zł. 

W sobotę (01.10.) giżyccy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Giżycka dotyczące włamania do mieszkania. Jak relacjonowała kobieta, został skradziony sprzęt RTV o wartości 4200 złotych. Złodzieje zabrali z mieszkania telewizor, konsolę, soundbar oraz słuchawki.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i podjęli czynności w tej sprawie. Na podstawie ustaleń operacyjnych funkcjonariusze wytypowali sprawców tego przestępstwa. W poniedziałek (03.10.) doszło do zatrzymania dwóch osób. Zatrzymani to 26-latek z Giżycka i jego młodszy znajomy w wieku 16 lat – przekazują mundurowi z KPP Giżycko. 

Na podstawie zgromadzonego materiału i zabezpieczonych przedmiotów pochodzących z kradzieży w mieszkaniu 26-latka, policjanci przedstawili sprawcom zarzut kradzieży z włamaniem. Ponadto nieletni był poszukiwany celem doprowadzenia do ośrodka wychowawczego.

26-latek na czas prowadzonego postępowania został objęty dozorem policji, a 16-latek zgodnie z dyspozycją trafił do wskazanego ośrodka, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

W trakcie czynności funkcjonariusze odzyskali więcej przedmiotów, niż zgłosiła kobieta. 

We wtorek (04.10.) policjanci zatrzymali na jednej z ulic w Giżycku mężczyznę, który posiadał amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy. Oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli również przedmioty pochodzące z kradzieży. 

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Skradziony sprzęt/fot. KPP Giżycko
Skradziony sprzęt/fot. KPP Giżycko

(źródło: KPP Giżycko/ich/kh)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vaty

Soundbar 🙂 reszta się zgadza