Włamał się i powybijał szyby w pięciu samochodach

3

32-latek z Giżycka włamał się do pięciu aut rozbijając w nich szyby. Ukradł przedmioty, które znajdowały się w środku każdego auta. Został zatrzymany na gorącym uczynku.

O wybijaniu szyb w autach, zaparkowanych na jednym z parkingów w Giżycku, powiadomił dyżurnego policji mieszkaniec Giżycka, który przechodząc ulicą zauważył i usłyszał jak ktoś wybija szyby w stojących pojazdach, a następnie czegoś w nich szuka. 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zastali audi z wybitą szybą. W trakcie obserwacji terenu usłyszeli stukanie dochodzące z drugiej strony parkingu. Przy jednym z pojazdów zauważyli osobę stojącą przy otwartych drzwiach pojazdu, która była bardzo zajęta przeszukiwaniem wnętrza pojazdu. Również w pojeździe była wybita szyba. Policjanci podeszli bliżej i zatrzymali mężczyznę, który właśnie niszczył i rabował czyjeś mienie.

Mężczyzna miał przy sobie plecak z zawartością przedmiotów, które skradł wcześniej z innych aut. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że ma trudną sytuację życiową, chciał znaleźć pieniądze aby opłacić nocleg w hotelu i wypił kilka piw aby zapomnieć o swoich problemach – przekazali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

32-latek trafił do policyjnej celi, gdzie oczekiwał na wyjaśnienie sprawy. Po zebraniu materiału dowodowego, przesłuchaniu świadków jak i samego podejrzanego, policjanci mogli przedstawić mężczyźnie zarzuty kradzieży z włamaniem do aut, których dopuścił się 10 września po godzinie 23:00 w Giżycku.

Sprawca tego przestępstwa zniszczył pięć aut, z ich wnętrza ukradł m.in. uchwyt do telefonu, marker, długopis, ramki od radioodtwarzacza, maseczki ochronne, rolki papieru toaletowego, krem do rąk, fartuch ochronny, kubek, smycz, papierosy, okulary, a także bilon i dokumenty.

32-latek stanie przed sądem i będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 

Źródło: KPP Giżycko (ich/kh)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lon

Urwać mu j….a. od razu zmądrzeje

Hehe

Jak jest trudna sytuacja to idzie się do pracy a nie pije i kradnie.

Bella

Albo robi 2-3 dzieci i od razu statut materialny wzrasta o kilka tysięcy miesięcznie