Włamał się do domu, został złapany na gorącym uczynku

3

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 61-latek, który włamał się do jednego z domów na terenie gminy Giżycko. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku przez właściciela nieruchomości. 

Jak się okazało, to nie pierwsze włamanie, za które 61-latek odbywał już karę pozbawienia wolności. Najwyraźniej mężczyzna postanowił wrócić na drogę przestępstwa i 31 maja włamał się do jednego z domów na terenie gminy Giżycko. 

Po wyważeniu jednego z okien dostał się do wnętrza domu jednorodzinnego, gdzie skrupulatnie przeglądał dobytek mieszkańców. Niestety nie zdołał niczego wynieść, ponieważ został złapany na gorącym uczynku przez właściciela, który w tym czasie wrócił do domu. Właściciel powiadomił policjantów i do czasu ich przyjazdu pilnował złodzieja, aby nie uciekł z miejsca przestępstwa – informują giżyccy funkcjonariusze. 

Po zabezpieczeniu materiału dowodowego, przeprowadzeniu oględzin, przesłuchania osób, 61-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna nie kwestionował swojego zachowania i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Zgodnie z postanowieniem sądu 61-latek na czas prowadzonego postępowania najbliżej 3 miesiące spędzi w areszcie.

(KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Janek

I jeszcze będzie na koszt podatnika utrzymywany

lokalny

powinni takich do roboty gonić

Lokator

Połamać k…..ręce i dopiero wezwać policje…