Włamał się do domku letniskowego. Usłyszał zarzut

0

Policjanci zatrzymali mieszkańca Giżycka, który włamał się do domku letniskowego na terenie gminy Giżycko. Okazał się nim 34-letni mężczyzna, na którego trop wpadli policjanci z zespołu operacyno-rozponawczego giżyckiej komendy. 

17 grudnia dyżurnego giżyckiej komendy o włamaniu powiadomił pokrzywdzony, który zauważył, że w domku letniskowym jest wybita szyba, a z jego wnętrza został skradziony sprzęt RTV i AGD, a także sprzęt wędkarski, basen ogrodowy i artykuły spożywcze.

Właściciel wycenił wartość strat na kwotę ponad 7 tys. złotych. Giżyccy kryminalni zabezpieczyli materiał dowodowy w tej sprawie. Na trop podejrzanego o to przestępstwo wpadli policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego, okazał się nim 34-letni mieszkaniec Giżycka. W miejscu zamieszkania 34-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli przedmioty, które ukradł z domku letniskowego, a także przedmioty pochodzące z innych przestępstw, których mężczyzna dopuścił się terenie przyległych powiatów – przekazują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Po zatrzymaniu policjanci z zespołu dochodzniowo-śledczego przesłuchali 34-latka i przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, czego mężczyzna nie kwestionował.

Prokurator na czas prowadzonego postępowania zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z obowiązkiem stawiennictwa trzy razy w tygodniu w giżyckiej jednostce policji.

Pokrzywdzony odzyskał utracone mienie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze