Kradzieże i kradzieże z włamaniem do altan ogrodowych to kategoria przestępstw, które najbardziej doskwierają właścicielom ogródków działkowych. Giżyccy policjanci każdą taką sprawę bardzo skrupulatnie wyjaśniają, aby ustalić i zatrzymać sprawcę bądź sprawców.

Tak również było w niedzielę, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednych z ogródków działkowych w Giżycku doszło do włamania do altany, skąd został skradziony sprzęt ogrodniczy, sprzęt RTV i AGD oraz odzież.

Przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa od pokrzywdzonego, który oszacował zniszczenia i utratę sprzętu na łączną kwotę ponad 2000 złotych. A mianowicie zostały skradzione nożyce elektryczne, dwa grille elektryczne, dwa radioodtwarzacze oraz odzież. Zniszczeniu uległy również drzwi i została wybita szyba.

Śledczy w wyniku swoich operacyjnych działań szybko ustalili podejrzanego o to przestępstwo i w miniony wtorek zatrzymali 27-latka. Kryminalni odzyskali rzeczy pochodzące z tej kradzieży.

W trakcie przesłuchania 27-letni Krzysztof P. przyznał się do włamania i kradzieży oraz wyjaśnił całe zdarzenie. Powiedział funkcjonariuszom, że przez dwa dni mieszkał w tej altanie, z uwagi na to, że pokłócił się z ojcem, a u znajomych już nie miał miejsca. Kiedy zrozumiał, że nie może przebywać tam dłużej, zabrał sprzęt RTV, AGD  oraz kilka ubrań. Następnie poprosił swojego znajomego o przechowanie tych rzeczy do momentu znalezienia nowego lokum. Nie powiedział znajomemu co to są za rzeczy i skąd pochodzą, ponieważ chciał je sprzedać.

Krzysztof P. usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę  nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn/ich/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze