Wjechali na pas drogi granicznej. Dwóch mieszkańców powiatu giżyckiego ukaranych mandatami [WIDEO]

0

27 maja kamery Straży Granicznej zarejestrowały pojazd marki Volvo, który wjechał na pas drogi granicznej w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Barcianach.

Jak się okazało kierowca i pasażer z powiatu giżyckiego wybrali się na przejażdżkę. Nie zważając na oznaczenia granicy zewnętrznej Unii Europejskiej, wjechali na pas drogi granicznej.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach ukarali mężczyzn mandatami karnymi po 400 zł.

(UWAGA! Powyżej został umieszczony materiał wideo. Jeżeli go nie widzisz, oznacza to, że został zablokowany przez AdBlock. Wyłącz blokowanie reklam lub zmień ustawienia przeglądarki, żeby móc obejrzeć wideo. DZIĘKUJEMY!)

Granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej (UE). Wiąże się to z tym, że jej przekraczanie jest możliwe wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych, czyli na przejściach granicznych. Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku wejścia lub wjazdu na pas drogi granicznej – za takie wykroczenia grozi grzywna do 500 zł.

 (źródło: WMOSG) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze