fot. KPP Giżycko

Kolejne spotkanie z cyklu „Bezpieczny przedszkolak” przeprowadzone zostało z najmłodszymi dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Giżycku. Tematem spotkania było poznanie zasad bezpieczeństwa w przedszkolu, w domu i na drodze, a także poznanie zawodu Policjanta.

We wtorek (21.02.) na zaproszenie grona pedagogicznego, policjantka z giżyckiej komendy odwiedziła najmłodsze dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Giżycku. Spotkanie odbyło się w ramach organizowanych prelekcji „Bezpieczny przedszkolak”. Tematem było bezpieczeństwo w przedszkolu, w domu i na drodze oraz poznajemy zawód – Policjant.

Policjantka opowiedziała dzieciom o tym, jak należy zachowywać się, gdy zaczepi nas ktoś obcy, przestrzegała dzieci przed przyjmowaniem od obcych jakichkolwiek prezentów oraz o konieczności wychodzenia z domu tylko pod opieką osoby dorosłej.

Podczas spotkania zostały omówione zasady bezpiecznego zachowywania się w domu-zakazu korzystania z urządzeń elektrycznych i lekarstw, a także otwierania drzwi osobom nieznajomym.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym dzieci zdały na piątkę, wszystkie przedstawione znaki i omówione podstawowe zasady poruszania się po drodze oraz korzystanie z fotelika i pasów bezpieczeństwa były znane 4-latkom. Był równiez czas na przeczytanie historyjki pt. „Nieproszony gość”.

W drugiej części spotkania policjantka opowiedziała o swojej pracy. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się, jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie wywołało u dzieci umundurowanie i wyposażenie policjantów. Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze