„Wiosna, ach to Ty!”

0

Jak co roku w Publicznym Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Wilkasach obchodzono pierwszy dzień wiosny. W poniedziałek 21 marca 2016 r.  klasy mieniły się różnymi kolorami. Nie ma się czemu dziwić, w końcu przebrane osoby były niepytane. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie ubioru. Dało się dostrzec peruki, spódnice w bibuły, a nawet kostiumy zwierzęce!

Niektórzy nauczyciele postanowili przyłączyć się do swoich podopiecznych. Rzucała się w oczy jaskrawo-pomarańczowa Pani  Ewa Wicha, czy ubrana w zieloną koszulkę męża Pani Agnieszka Dickti.

Ku ogólnemu smutkowi, nie wszyscy się przyłączyli. Nie było nam dane ujrzeć Pana Musiałka w różu czy Pana Gulmontowicza w neonach :/. Dla wszystkich nieprzebranych jury wymyśliło karę- zakaz pytania uczniów.

Pierwszy dzień wiosny znany jest jako dzień wagarowicza. Wiele osób, głównie z trzecich klas, postanowiło opuścić sobie szkołę. Nie przeszkodziło to jednak młodszym klasom w zabawie.

Ocenianie klas odbyło się na drugiej oraz szóstej godzinie lekcyjnej. Rywalizacja o dzień niepytania była bardzo zacięta. Jury ( w składzie: Anna Harasim, Lidia Anikiewicz, Anna Ciepła i Pani Agnieszka Zima) miało nie lada problemy.

Aż trzy klasy uzyskały wynik 35/40 pkt! Po dyskusji udało się ustalić kolejność: pierwsze miejsce zajęła Ib, drugie Ia, a trzecie IIa.

Gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok!

S.U.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze