Wilkasy żyją koszykówką

0

W dniach 17-18 czerwca w hali Parku Wodnego w Wilkasach odbył się V Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Wilkasy 2016, organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Basket” Wilkasy, działający przy gimnazjum.

W tych dniach Wilkasy gościły jedne z najlepszych drużyn młodzieżowych w województwie, jak i drużyny weteranów z: Działdowa, Giżycka, Wilkas, Trok, Lidy oraz Grodna. Mecze młodzieżowe przeplatane były meczami old boyów, tak więc było to nasze lokalne święto koszykówki, gdzie młodzi chłopcy mogli na własne oczy przekonać się, że „basket” to sport na całe życie (najstarszy grający uczestnik  tegorocznego festiwalu miał 78lat!).

W kategorii U15 najlepsi okazali się koszykarze KS AS Mrągowo, II  miejsce zajął UKS Olimp Kętrzyn, III – UKS Basket Wilkasy.

W kategorii U17 na I miejscu znaleźli się również zawodnicy KS AS Mrągowo, II miejsce zajął UKS Basket Wilkasy, a III UKS Olimp Kętrzyn.

W kategorii 35+ zwyciężyli reprezentanci Giżycka, II miejsce należało do koszykarzy z Trok, III byli reprezentanci Grodna, IV – koszykarze z Lidy.

Wśród weteranów w kategorii 50+ najlepszą drużyną okazała się  drużyna z Trok, przed reprezentantami z Działdowa, na najniższym stopniu podium uplasowali się gospodarze, czyli drużyna z Wilkas, a IV miejsce należało do zawodników z Lidy.

Dziękujemy przybyłym drużynom za niesamowite sportowe emocje, serce zostawione na boisku i walkę do ostatnich sekund meczu.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!

Pragniemy podziękować Gminie Giżycko za pomoc finansową przy organizacji turnieju.