Wilkasy. Urocze, francuskie klimaty w kawiarni nad brzegiem Sekwany

0

Piosenka francuska jest rekomendacją samą w sobie, co potwierdził sobotni koncert „Le Café des Trois Colombes” w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach. Wypełniona po brzegi widownia oraz dobiegający ze sceny rewelacyjny repertuar w wykonaniu gości z Ełku Jacka Merchelskiego z grupą przyjaciół dobitnie potwierdziły olbrzymie zapotrzebowanie na taką muzykę.

W sali zainscenizowanej na „Kawiarnię trzy gołębie” nad brzegiem Sekwany kilkunastu artystów wprowadziło zebranych w romantyczny nastrój pozwalając powrócić do najpiękniejszych wspomnień i miłosnych uniesień. Francuskie piosenki autorstwa m.in. Joe Dassina, Dalidy, Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura czy Edith Piaf przelały na publiczność moc zawartej w nich miłości.

Widzowie wspaniale bawili się śpiewając wraz z artystami, nic dziwnego więc, że choć koncert trwał ponad 100 minut to nikt nie poczuł się znużony licząc na kolejne podobne przedsięwzięcia. Wszyscy byli pod wrażeniem znakomitych umiejętności liderów grupy gitarzysty Jacka Merchelskiego i akordeonisty Kamila Szejdy.

Koncert odbył się dzięki Stowarzyszeniu Współpracy Mazursko-Francuskiej w Giżycku i Gminie Giżycko, która dofinansowała to wydarzenie.

(Tekst: Waldemar Albowicz/GOKiR Wilkasy, fot. Mariusz Kuliś, Waldemar Albowicz )

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze