Wilkasy. Twórczość Juliana Tuwima we wspomnieniach seniorów

0

Europejski Dzień Seniora to idealny czas, aby zwrócić nasze myśli ku osobom starszym i ich potrzebom oraz roli, jaką pełnią w społeczeństwie. Pamiętajmy, że to właśnie od nich wiedzę i doświadczenie czerpie młodsze pokolenie, dlatego tak ważne jest, byśmy zawsze dbali o ich radość i szczęście.

Z tej okazji w miniony wtorek członkowie Klubu Seniora Gminy Giżycko spotkali się w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji, gdzie kilkunastu z nich przygotowało montaż słowno-muzyczny „Tuwim znany i nieznany”.

Oglądanie ich przedsięwzięcia było dla widzów żywo reagujących na słowa dobiegające ze sceny prawdziwą ucztą dla ducha. Miłym akcentem był udział w spektaklu wójta gminy Giżycko Marka Jasudowicza z wierszem „Spóźniony słowik” oraz dyrektor GOKiR Ewy Sobieskiej. Nie mogło zabraknąć skierowanych do seniorów życzeń od włodarza gminy oraz atrakcyjnych upominków. A w finale na wszystkich gości czekał przepyszny tort, którym częstowała szefowa ośrodka.

Reżyserem spektaklu była Anna Kajpust kierująca działalnością grupy teatralnej skupionej w strukturach Klubu Seniora. Wychodzący z ośrodka z uśmiechem na twarzach oglądali retrospektywną wystawę fotograficzną dokumentującą najważniejsze wydarzenia z funkcjonowania Klubu Seniora.

Wystąpili: Helena Kłosowska, Teresa Rogowska, Ewa Zalewska, Teresa Krupska, Mirosława Jura, Halina Karczewska, Anna i Stanisław Kajpustowie, Teresa Santo, Maria Zięty, Liliana Rechimbach, Dorota Sobolewska, Ewa Sobieska i Marek Jasudowicz.

(Tekst: Waldemar Albowicz/GOKiR Wilkasy, fot. Józef Nacewicz)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze