Wilkasy. Trampoliny, dmuchańce i animacje ucieszyły najmłodszych [ZDJĘCIA]

0

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w amfiteatrze nad jeziorem Niegocin był jednocześnie inauguracją letniego sezonu kulturalnego w Gminie Giżycko. Frekwencja dopisała, a publiczność stęskniona interesujących spotkań w plenerze oraz atrakcyjny program imprezy sprawił, że 2 czerwca do Wilkas tłumnie przybyły dzieci, młodzież, rodzice i seniorzy.

Na scenie wokalnie zaprezentowały się zespoły Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji: Złote Nutki i Fantazja oraz formacje taneczne Non Stop, Poison i Jungle Girls. Dużą popularnością cieszyły się wspólne zabawy z animatorką Edytą Aleksiejczuk, która zaprosiła najmłodszych na gigantyczne bańki mydlane XXL, malowanie na folii stretch, rozpoznawanie przebojów z bajek, rodzinny badminton czy szaleństwa z chustą animacyjną. Pamiątką z Wilkas były dla każdego przeróżne tatuaże.

Hitem niedzielnego wydarzenia było spotkanie z miłymi alpakami z Siedliska Bocianowo, które z ochotą dawały się głaskać i karmić przygotowanymi przez ich opiekunów plastrami marchewki. Furorę zrobił również Wojtuś, zielona papuga z Mazurskiej Papugarni w Wilkasach, która spokojnie witała się z publicznością.

Kolejka ustawiała się do dmuchanych bajkowych konstrukcji, chętni podchodzili non stop do trampolin, gdzie pod wodzą instruktorów ekspresowo mogli znaleźć się w stanie nieważkości. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Spytkowie prezentowali wyposażenie samochodu gaśniczego i ubiór strażacki, a na deser zaprosili najmłodszych do pełnego emocji taplania się w pianie. Przy amfiteatrze stanęły stoiska z bezpłatną watą cukrową i popcornem, gdzie nasze pracownice wydały dzieciom i dorosłym kilkaset porcji tych zawsze popularnych specjałów.

Piękny i niezapomniany pokaz umiejętności swoich podopiecznych przygotowała Aleksandra Marciniak ze Szkoły Tańca Flesz. Jej trzy grupy liczące ponad 50 osób zaprezentowały się w kilku odsłonach, we wspaniałych strojach i wymagających wiele prób układach tanecznych. Dzieci wypadły doskonale, ich wdzięk, gracja i sceniczne kompetencje zachęcały widzów do gromkich braw.

Na zakończenie inauguracyjnej imprezy plenerowej GOKiR wystąpił zespół Męskie Dranie z wokalistką i skrzypaczką Żanetą Bucholską. Pogoda dopisała i mimo deszczu padającego w pobliżu w Wilkasach nie spadła ani kropla, uczestnicy wracali więc do domów w doskonałych humorach.

(Tekst, fot. GOKiR Wilkasy) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze