Wilkasy. Seniorzy pokazali, że życie może być bogate i pełne zainteresowań [ZDJĘCIA]

0

Już po raz trzeci członkowie klubów seniora i uniwersytetów III wieku z powiatu giżyckiego spotkali się na dedykowanym im Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów.

Powitali ich wicestarosta powiatu giżyckiego Mateusz Sieroński oraz wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz. W repertuarze poświęconym 70. rocznicy śmierci naszego wieszcza Juliana Tuwima z występem kabaretowym zaprezentowali się na scenie gospodarze, czyli Klub Seniora Gminy Giżycko pod kierownictwem Anny Kajpust. Poinformowała ona, że już jesienią członkowie klubu pokażą pełną wersję przedstawienia o Tuwimie.

Mnóstwo śmiechu towarzyszyło świetnemu występowi Ryńskiego Klubu Seniora ze skeczem „Telefon do babci”, a chwile zadumy u publiczności wywołała przepiękna prezentacja „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza w wykonaniu Danuty Ostrowskiej. Repertuar ludowy przedstawiły Jarzębiny z Bystrego w 3-osobowym składzie, a do wspólnej zabawy zaprosiła publiczność trenerka grupy tanecznej Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku z Giżycka Maria Bielińska w zumbie i salsie.

Wystarczy tylko radość i miłość w sercu, a nogi same Was niosą  – zachęcała uczestników charyzmatyczna prowadząca.

Imprezę uzupełniły nostalgiczne piosenki śpiewane przez Mirosławę Jurę z Klubu Seniora Gminy Giżycko: „Tomaszów” Ewy Demarczyk (miejsce urodzenia żony Juliana Tuwima) i „Miłość Ci wszystko wybaczy” Hanki Ordonówny. Miłym akcentem dla występujących w miniony piątek przedstawicieli gmin Ryn i Giżycko oraz GUTW były nad wyraz eleganckie, pamiątkowe koszyki z atrakcyjną zawartością. A na zakończenie w galerii „Pod lipą” czekały na obecnych piękne prace przygotowane przez kluby seniora z Pozezdrza, Rynu oraz GUTW. Można było się spodziewać, że rękodzieło, które wyszło z rąk seniorów, zachwyci każdego, ale to, co zobaczyliśmy, zdecydowanie przewyższało nasze wyobrażenie. A czego w gablotach nie było? Martwa natura na drewnie, przestrzenne obrazy, wyszywane kompozycje kwiatowe i zawieszki z decoupage, aniołki z włóczki, makrama czy wielkanocne stroiki.

– Jesteście taką grupą, która może dawać wspaniały przykład młodzieży, wspólnie spędzając wolny czas na zabawach, rekreacji, wycieczkach czy występach, a nie siedząc z telefonem czy przed komputerem – przyznał wicestarosta Mateusz Sieroński.

– Chylę czoła przed Waszym wielkim zaangażowaniem – podsumował wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz.

A prowadząca grupę z Klubu Seniora Gminy Giżycko Anna Kajpust przyznała na profilu facebook:

– Jestem szczęśliwa, że mogę robić to, co bardzo lubię, szczególnie gdy otaczają mnie ludzie, którzy wespół podzielają moje teatralne pasje i pomagają mi realizować twórcze pomysły.

(Tekst, fot.: Waldemar Albowicz/GOKIR Wilkasy)

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze