Wilkasy. Seniorzy pokazali, że życie może być bogate i pełne zainteresowań [ZDJĘCIA]

0

Już po raz czwarty w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach członkowie klubów seniora i uniwersytetów III wieku z powiatu giżyckiego spotkali się na dedykowanym im Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów. Z uśmiechem na twarzach oraz w różnobarwnych, przepięknych strojach dziarsko przemierzali pomieszczenia ośrodka zaskakując wszystkich pozytywną energią.

Widać było, że znakomicie czują się w swoim gronie pokazując, że ich życie w tym wieku wcale nie musi być nudne. Powitał ich koordynator Klubu Seniora Gminy Giżycko Karol Żelisko zapraszając na sceniczne prezentacje, które rozpoczęli gospodarze pod wodzą Anny Kajpust z porywającą i wywołującą salwy śmiechu na widowni scenką teatralną „O kobiecie prawie wszystko”. Panie w towarzystwie dwóch męskich rodzynków udowodniły, że aktorska profesja to domena nie tylko profesjonalistów. Elementem sztuki były śpiewane z wdziękiem przez Mirosławę Jurę piosenki „Przyszły zmysły” i „Być kobietą”.

Przedpremierowo przedstawili fragment większej całości członkowie Klubu Seniora z Rynu zapraszając wkrótce do Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki do obejrzenia spektaklu humorystycznie ukazującego rozterki pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej. Na scenie pojawili się również podopieczni Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku. Wilkaskie spotkanie zdominowały jednak piosenka i taniec. W porywającym, hiszpańskim paso doble i występie z podkładem nostalgicznej muzyki Michała Lorenca „Taniec Eleny” ujrzeliśmy rewelacyjne panie z Uniwersytetu III Wieku w Miłkach. Nie zabrakło szantowych rytmów w wykonaniu Fajnej Ferajny z Klubu Seniora w Rynie, melodyjnych piosenek kobiet z Klubu Seniora Gminy Giżycko z repertuarem m.in. znakomitej aktorki oraz piosenkarki Stanisławy Celińskiej i śpiewających z towarzyszeniem akordeonu pań z Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku.

Oglądając świetne występy taneczne zespołów Pląs, Kowbojki, grupy Cyganeczki pod kierownictwem Krystyny Janik i kobiet z KS Gminy Giżycko ręce same składały się do oklasków. Nic dziwnego, były to bowiem dynamiczne, pełne ekspresji oraz profesjonalnych układów prezentacje. Szkoda, że nie ogląda się ich na co dzień, gdyż kobiety w pięknych sukniach czy strojach kowbojek wyglądały naprawdę zjawiskowo.

Miłym akcentem dla występujących przedstawicieli gmin Ryn, Miłki i Giżycko oraz GUTW były nad wyraz eleganckie, pamiątkowe koszyki z atrakcyjną zawartością. A na zakończenie w galerii „Pod lipą” czekały na obecnych piękne prace przygotowane przez kluby seniora z Pozezdrza, Gminy Giżycko i uniwersytetów III Wieku z Giżycka i Miłek. Uwagę zwracały przebogate kolekcje malarstwa Janiny Knap oraz rękodzieła Zofii Szejbut. Można było się spodziewać, że rękodzieło wychodzące z rąk seniorów zachwyci każdego, ale prezentowane prace i ich jakość zdecydowanie przewyższało nasze wyobrażenia. A czego w gablotach nie było? Martwa natura na drewnie, przestrzenne obrazy, wyszywane kompozycje kwiatowe i zawieszki z decoupage, aniołki z włóczki, makrama czy wielkanocne stroiki.

W trakcie przeglądu w budynku ośrodka kultury gościliśmy delegację z Samorządu Rejonu Wileńskiego na Litwie z merem Robertem Duchniewiczem, z którym wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz podpisał list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy partnerskiej. Wójt zwracając się do uczestników mówił, że liczy na obopólne wyjazdy z udziałem seniorów, co spotkało się z radosnym odzewem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, życzymy samych sukcesów i twórczej pracy – podkreślił koordynator Klubu Seniora Gminy Giżycko Karol Żelisko. – Mamy nadzieję, że pozyskane przez nich doświadczenia zaprocentują w przyszłości.

(Tekst, foto.: GOKiR Wilkasy) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze