Kilkadziesiąt osób samotnych i potrzebujących z terenu gminy Giżycko, po 2-letniej przerwie spowodowanej wirusem COVID, mogło ponownie spotkać się w ramach Polskiej Wigilii.

Za stołami towarzyszyli im przedstawiciele władz, radni, sołtysi i duszpasterze różnych wyznań. XXIX edycja tego jakże ważnego dla starszych wydarzenia odbyła się w minioną niedzielę ponownie w restauracji zaprzyjaźnionego hotelu Tajty w Wilkasach. Lokal szybko wypełnił się gwarem seniorów, którzy nie ukrywali, że zaproszenie ich na wigilijną wieczerzę ma duże znaczenie, gdyż w takim gronie niezmiernie rzadko mają okazję się spotykać.

Spotkanie rozpoczął przedświąteczny występ o humorystycznym zabarwieniu w wykonaniu podopiecznych Domu dla Dzieci „Jaś, Małgosia, Wojtek” z Giżycka, za który młodzi aktorzy zebrali wielkie brawa. Z życzeniami świątecznymi przemówili do zebranych na sali Marek Jasudowicz, wójt gminy Giżycko i Ewa Raczkowska, przewodnicząca Rady Seniorów.

Piękne słowa bożego błogosławieństwa przekazał proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Bystrym ks. Mirosław Sorbaj w asyście nowego duszpasterza z Wilkas Dariusza Babuli i proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej w Giżycku Krystiana Borkowskiego.

Dalszą część imprezy mającej na celu nawiązywanie nowych kontaktów, integrację i wymianę doświadczeń wśród przybyłych wypełniło łamanie się opłatkiem i składanie sobie tradycyjnych życzeń zdrowia, radości i wypełnionych miłością codziennych chwil.

Nadszedł też czas na degustację tak popularnych potraw wigilijnych, jak barszczyk, krokiety, pierogi i kapusta z grzybami, a także przepysznych ciast, przygotowanych przez niezawodnych kucharzy restauracji hotelu Tajty.

Nie mogło również braknąć śpiewanych przez wszystkich najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, które proponowały członkinie ludowego zespołu Jarzębiny. Miły akcentem spotkania było wręczenie przez wójta oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Ewę Sobieską nowego gminnego kalendarza ściennego.

Prawie dwie i pół godziny były dla starszych i samotnych niezapomnianą okazją na oderwanie się od kłopotów dnia codziennego. Minęły bardzo szybko i nieubłaganie nadszedł czas powrotu do domów.

Pracownikom wilkaskich Tajt gorąco dziękujemy za fantastyczną oraz profesjonalną współpracę!

Waldemar Albowicz/GOKIR Wilkasy

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze