Sporym zainteresowaniem cieszyła się premierowa impreza integracyjna w miejscu rekreacji i wypoczynku nad jeziorem Tajty.

Na to przeprowadzone w sobotę atrakcyjne wydarzenie pod nazwą „Święto Ryby” Gmina Giżycko pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie”.

Popołudniowe spotkanie zgromadziło prawie 100 osób, a przygotowali je na użytkowanej od trzech lat przystani członkowie Wędkarskiej Grupy Wilkasy. Każdy z obecnych skosztował ryby słodkowodne w przeróżnej postaci: wędzoną sielawę i suma, smażonego szczupaka oraz okonia, płotkę i leszcza w occie, a także rybne pulpety i zupę rybną.

Wokaliści i tancerze z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji wystąpili w bogatym programie artystycznym, a na najmłodszych czekały interesujące konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Łapali oni ryby na haczyk, ze zdjęć zgadywali różne gatunki ryb, śpiewali i tańczyli. Nikt z nich nie omieszkał skorzystać z darmowej waty cukrowej i popcornu oraz przepysznych kiełbasek z ogniska.

Cieszymy się, że impreza zebrała tak pozytywny odzew – mówi członek WGW Wiesław Kulik. – Co ciekawe, uczestniczyli w niej nie tylko mieszkańcy Wilkas i okolic, ale też goście z miasta i sąsiednich gmin, m.in. Rynu. Mamy wielką nadzieję, że wpisze się ona w coroczny kalendarz gminnych wydarzeń kulturalnych. W trosce o lepszą pogodę będziemy tylko chcieli przeprowadzić ją trochę szybciej.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć) 

Źródło, fot.: GOKiR Wilkasy

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Greg

A pani Dawcewicz to jest normalnie wszędzie strach lodówkę otworzyć