Wilkasy. Rozmawiali o hejcie i cyberprzemocy

0

Szkołę Podstawową w Wilkasach odwiedzili dzielnicowy mł. asp. Marcin Gregorczyk i policyjny profilaktyk asp. szt. Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, którzy przeprowadzili z dziećmi i ich rodzicami rozmowę na temat cyberprzemocy i hejtu.

Policjanci przestrzegali uczniów przed wyśmiewaniem czy obrażaniem innych za pomocą środków masowego przekazu, wyjaśniając, że w internecie nikt nie jest anonimowy, a zamieszczane treści mogą zostać łatwo skopiowane i wykorzystywane przez inne osoby.

Mł. asp. Marcin Gregorczyk informował uczniów także o konsekwencjach hejtu, w tym odpowiedzialności prawnej i karnej nieletnich. Udzielił wskazówek, gdzie szukać pomocy w sytuacji, gdy staniemy się ofiarą hejtu. Radził uczniom, aby o wszelkich spostrzeżeniach związanych z zagrożeniami w internecie dzielić się ze swoimi rodzicami, nauczycielami, pedagogiem. Zalecał, aby z sieci korzystać w sposób mądry i odpowiedzialny.

Natomiast obecni rodzice usłyszeli, jak ważną rolę odgrywają w życiu swoich dzieci i z jakimi problemami w dzisiejszym świecie borykają się ich pociechy. Policjanci apelowali o wspieranie dzieci, a także poświęcenie im większej uwagi i zainteresowania.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze