Wilkasy. Przez muzykę pokazał, że alkohol i narkotyki to najgorsze zło

0

„Twoje decyzje to Twoje życie” – pod takim hasłem w hali widowiskowej GOKiR odbyło się spotkanie z Włodzimierzem Dudkiem, znanym muzykiem, gitarzystą i bluesmanem, od 30 lat związanym z polską sceną muzyczną.

Artysta współpracował z Czesławem Niemenem, Kasą Chorych czy Oddziałem Zamkniętym, odwiedził wiele krajów, teraz spotyka się z młodzieżą szkolną i osadzonymi w więzieniach prezentując im połączony z koncertem autorski program walki z uzależnieniami. W miniony poniedziałek w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach miał okazję spotkać się z uczniami szkół w Bystrym, Upałtach i Wilkasach.

Przy muzyce wskazywał im zagrożenia związane z narkotykami, alkoholem i przemocą, jak i pozytywne strony życia, zadowolenia z odnajdywania własnych pasji oraz twórczej realizacji. Było to prawdziwe kompendium wiedzy na temat konsekwencji, jakie niosą za sobą środki psychoaktywne oraz przemoc. Młodzież mogła posłuchać historii wziętych prosto z życia o uzależnieniach i z związanych nimi życiowych zawirowaniach, które w wielu przypadkach kończyły się tragicznie. Przesłanie pana Włodzimierza, który pokazał, że alkohol i narkotyki doprowadzały młodych, uzdolnionych ludzi na skraj przepaści, a przez praktyki ze środkami nieznanego pochodzenia stawali się ich prawdziwymi niewolnikami.

Gitarowe kompozycje muzyka bardzo się młodzieży podobały, część z nich na zakończenie spotkania poprosiło go nawet o autograf. Uczniowie wiedzą teraz, że odpowiedzialność za ich życie polega na tym, że nie obwiniają innych za niepowodzenia i błędy, gdyż sami są w pełni odpowiedzialni za to, co robią. Spotkanie odbyło się dzięki środkom z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych oraz jej koordynatorce Helenie Sałacie.

(Tekst, fot.: Waldemar Albowicz/GOKiR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze