Wilkasy. Poezją Leśmiana można delektować się w piosenkach i wierszach [ZDJĘCIA]

0

Wspaniały nastrój w jesiennych, nastrojowych klimatach towarzyszył wieczornemu spotkaniu seniorów w ramach ich listopadowego, ogólnopolskiego święta.

Zebrani w czwartek (17 listopada) w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach byli świadkami chwytającej za serce półtoragodzinnej suity poetycko-muzycznej, na którą składała się recytacja wierszy znanych polskich poetów, kompozytorów i autorów tekstów słynnych piosenek oraz koncert, w którym wiodącą rolę grała poezja Bolesława Leśmiana „Sny przedostatnie”.

Twórczość Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Agnieszki Osieckiej, Stanisława Wojnara, Cypriana Kamila Norwida, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Majerównej, Leopolda Staffa, Leszka Długosza, Marka Gaszyńskiego oraz Wojciecha Młynarskiego zaprezentowali subtelnie i z wielką gracją członkowie grupy artystycznej Klubu Seniora Gminy Giżycko pod kierownictwem Anny Kajpust.

W ich odsłonie pod tytułem „W żółtych płomieniach liści” swoje role mieli też wójt Marek Jasudowicz i dyrektor GOKiR Ewa Sobieska. Drugą część poetyckiego wieczoru wypełnili Szymon i przyjaciele, czyli muzycy z Ełku Szymon Zieliński, Stanisław Kolbusz i Sylwester Gąsiorowicz.

Niezapomniana interpretacja poezji Bolesława Leśmiana w ich wykonaniu była prawdziwą duchową ucztą, o czym świadczyły niekończące się brawa publiczności. A na zakończenie spotkania na przybyłych tradycyjnie czekały kawa i smakowite ciasta.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć) – fot. GOKIR Wilkasy

GOKIR Wilkasy/Waldemar Albowicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze