fot. GOKiR Wilkasy

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach ma w tym roku wyjątkowe szczęście do aury, przy której organizuje kolejne imprezy plenerowe. Wydarzenie inaugurujące tegoroczny sezon, czyli Mazurskie Lato 2022, także odbyło się przy wysokiej temperaturze i w pięknym słońcu.

Na scenie amfiteatru nad jeziorem Niegocin zabłysły wspaniale przygotowane przez instruktorkę Barbarę Somionkę formacje taneczne w swoich pięknych układach, był też czas na przegląd twórczości zespołu Extrime Kids & Extrime Girls z Ośrodka Kultury w Miłkach.

W niedzielę, 3 lipca z koncertem przyjechali też goście z Bań Mazurskich – młodzieżowa grupa wokalna i chór Lisiacy. Szereg atrakcyjnych animacji dla dzieci przygotowała jak zwykle niezawodna Anna Miękina „Party Time”. Było więc malowanie farbami na rozwieszonej między słupami stretch folii, malowanie buziek oraz świetny, przyjmowany zawsze z zachwytem artystyczny pokaz baniek mydlanych, z którym tradycyjnie dynamiczna Ania na żądanie najmłodszych musiała bisować.

Przygotowała również wiele konkursów dla dzieci z rodzicami, dlatego pod sceną dorośli musieli tańczyć i robić przeróżne „wygibasy”. Na stoiskach animatorek GOKiR najmłodsi uczyli się techniki makramy, robili motylki i wykonywali swoje prace na konkurs plastyczny „Mazurskie Lato”. Wyjątkowym wzięciem cieszyły się też wielkie „dmuchańce” z postaciami z bajek i zjeżdżalnia oraz mobilna ścianka wspinaczkowa, do której non stop stała spora kolejka, zaś małżeństwo instruktorów Anna i Zbigniew Pażyszkowie uwijali się jak w ukropie.

Na zakończenie nagrodzono najlepszych w konkursie plastycznym, wystąpiła też 4-osobowa formacja Kaprys, której polskie interpretacje przebojów szwedzkiej ABBY przypadły do gustu licznej publiczności, wśród niej turystom z różnych stron kraju. A przygotowywane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Bystre Babki” smakowite potrawy i ciasta rozchodziły się bardzo szybko. Nic dziwnego więc, że prawie 4-godzinna zabawa dla całych rodzin cieszyła się wielkim powodzeniem.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

(GOKiR Wilkasy)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze