Wilkasy. Lubisz pływać? Zgłoś się, wystartuj i sprawdź swoje możliwości [ZAPOWIEDŹ]

0
fot. Piotr Tomasz Suchta

Już wkrótce, 30 lipca 2023, w Wilkasach przy ul. Niegocińskiej 5, nieopodal kąpieliska ośrodka AZS COSA nad jeziorem Niegocin odbędą się XVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym. Tradycyjnie ich organizatorami są Gmina Giżycko oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach, start o godz. 12.00 na dystansach 200 m, 500 m, 1.500 m oraz 2.950 m.

W imprezie będą mogli wziąć udział zawodnicy pływający w piankach i reprezentanci służb mundurowych. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez platformę internetową https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/zawody-plywackie-wilkasy do 27 lipca 2023 i w dniu imprezy 30 lipca 2023 do godz. 11.30 w namiocie organizatora.

W części rekreacyjnej imprezy w amfiteatrze nad Niegocinem przewidziano pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, pokaz walki wręcz w wykonaniu żołnierzy i turniej siatkówki plażowej. Nie zabraknie konkursów dla publiczności z nagrodą główną w postaci lotu motolotnią nad mazurskimi jeziorami oraz jednodniową wycieczką do Wilna. W części artystycznej wystąpi doskonale znany przedstawiciel nurtu poezji śpiewanej, zespół Czerwony Tulipan działający na muzycznej scenie od 37 lat. Ze sceny usłyszymy takie hity jak: „Jedyne co mam”, „Sekret kardynała Richelieu”, „Prosty jak zegarek świat”, „Olsztyn kocham” i „Szwagierka”.

(GOKiR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze