Wilkasy. Konkurs na palmę wielkanocną rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

0

Urocze i niejednokrotnie niezwykle oryginalne prace wpłynęły na tegoroczny konkurs Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach na najpiękniejszą palmę. Wszyscy uczestnicy dostosowali się do ujętych w regulaminie założeń, używając naturalnych elementów. Dominowały kwiatki z bibułki marszczonej, sznurek sizalowy, bukszpan, gałązki bazi, przepiórcze jajeczka, trzcina i piórka.

Duże wrażenie na jury zrobiły m.in. palmy ze świetlic wiejskich w Kamionkach i Sołdanach, oszczędne w kolorach, z kłosami zbóż, gałązkami bukszpanu i najczęściej zdobiącymi ogrody, suszonymi trawami pampasowymi.

Ciekawostką była bardzo nietypowa praca w postaci drzewka z gołymi gałązkami z przymocowanymi przepiórczymi jajkami i powoli rozkwitającymi kwiatkami. Po raz kolejny królowała jednak olbrzymia, ponad 3-metrowa praca od kobiet z Koła Gospodyń Wiejskich Wronka, przyciągająca wzrok dużymi, różnokolorowym kwiatami z krepiny. Przygotowywali je w swoich domach mieszkańcy, do których wcześniej były rozesłane informacje, a złożenie palmy z gotowych elementów zajęło dwa wieczory.

W konkurs było zaangażowanych kilkanaście osób – przyznaje członkini KGW Maria Bogdanowicz. – Na początku część mieszkańców nie była tym zainteresowana, jednak jak na przestrzeni lat zobaczyli efekty, zmienili zdanie.

WYNIKI:

Palmy indywidualnie:
* I miejsce – Grażyna Dubnicka – Sterławki Małe
* II miejsce – Jan i Sabina Ławreszuk – Kamionki
* III miejsce – Danuta Loch – Upałty Małe
Wyróżnienie – Patrik Śanda – Spytkowo

Palmy zbiorowo:

* I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Wronka
* II miejsce – świetlica Upałty Małe
* III miejsce – świetlica Pieczonki
Wyróżnienia – świetlica Kamionki i świetlica Sołdany

(Tekst, foto.: GOKiR Wilkasy) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze