Wilkasy. Kolorowy pociąg ze świetlic wiejskich w sportowej rywalizacji

0

„Tęczowy pociąg rusza” to impreza integracyjna, która co roku przyciąga do Wioski Surfów nad jeziorem Niegocin w Wilkasach tłumy podopiecznych animatorów świetlic wiejskich z gminy Giżycko. Tak było i w minioną sobotę, o czym świadczy nowy rekord frekwencji wynoszący 116 osób. Dzieciaki świetnie się bawiły, obchodząc w ten sposób swoje coroczne czerwcowe święto.

Na terenie zarządzanym przez Jędrzeja Rzewuskiego-Bednarczyka i jego nieodłączną Gosię pojawiły się dzieci i młodzież z Kruklina, Świder, Pieczonek, Doby, Kamionek, Spytkowa, Sołdan, Kożuch Wielkich, Upałt Małych i Wilkas. Podzieleni na pięć grup, wszyscy mieli za zadanie pokonać różnorodne stacje.

Sprawdzali swe umiejętności na równoważni, pod okiem animatora Andrzeja Lemieszka jeździli na nartach po trawie, chodzili na szczudłach, rzucali lotkami do tarczy oraz biegali na czas w workach. Na torze skimboardingowym pływali na małych deskach, uczyli się podstaw windsurfingu „na sucho”, aby później spróbować swych sił na niezmąconym żadnymi falami Niegocinie.

Dzięki druhom Ochotniczej Straży Pożarnej ze Spytkowa przeżywali dreszczyk emocji pływając w pontonie w kamizelkach ratowniczych. Na każdego w ostatniej stacji „Gastronomia” czekała smaczna zapiekanka podawana wprost z popularnego foodtracka.

Pogoda dopisała jak nigdy, słońce zarumieniło każde lico, a aż 23 °C sprawiło, że wejście do jeziora nie stanowiło żadnego problemu. A w Wiosce Surfów bawili się nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale również odwiedzający ich członkowie rodzin, jak choćby goście z Gdańska.

Imprezę skończył konkurs przepłynięcia na desce jak najdłuższego odcinka toru skimboardingowego. Najlepiej wypadł Igor, który otrzymał atrakcyjną nagrodę z rąk prowadzących Wioskę.

Miłą pamiątką udziału w zabawie było spotkanie z kormoranem z herbu gminy Giżycko, z którym wiele osób postanowiło zrobić sobie pamiątkową fotkę. A planowane cztery godziny na plaży minęły tak szybko, że ciężko było uwierzyć, iż autobusy już czekają i pora wracać do domu z gościnnych Wilkas.

(GOKiR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze