Wilkasy – Katowice. Miłośnicy książek Kuba i Filip Mistrzami Polski!

0

Jakub Bobek i Filip Nowiczonek, uczniowie kl. 3 B Szkoły Podstawowej w Wilkasach bardzo lubią czytać książki. W październiku ubiegłego roku zgłosili się do ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”, organizowanego szósty raz m.in. przez bibliotekę pedagogiczną w Katowicach. Oprócz nich do konkursu przystąpiło 13.259 uczestników ze szkół podstawowych z całej Polski.

Współzawodnictwo było wieloetapowe, a polegało na wykazaniu się znajomością treści książek konkursowych oraz pisaniu testów, z których należało otrzymać min. 90 % punktów. Dwa tygodnie temu odbył się ostatni – ogólnopolski etap konkursu, do którego przystąpiły 263 drużyny (max. 3 uczniów). W ciągu 90 minut uczniowie musieli odpowiedzieć na 150 pytań. Reprezentanci szkoły z Wilkas okazali się prawdziwymi geniuszami, bo otrzymali ponad 90 % punktów z bardzo trudnego testu z książki Tomasza Samojlika „Tarmosia” i zostali Mistrzami Polski.

Okazuje się, że można zostać mistrzem nie tylko w sporcie czy konkursach przedmiotowych – przyznaje szkolny koordynator VI Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” Barbara Sokołowska. – Chłopcy natomiast wzięli udział w konkursie, w którym mogli realizować swą pasję czytania.

Gratulujemy wspaniałego wyniku!

(Tekst: Waldemar Albowicz/GOKIR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze