Wilkasy – Bystry. Żywe świadectwo przez muzykę niesione do młodzieży

0

Świetnie przyjęci zostali przez publiczność muzycy zespołu „Wyrwani z niewoli”, którzy 16 maja wystąpili na koncercie profilaktycznym „Ku wolności”. Artysta hiphopowy Jacek Zajkowski i magister psychologii Piotr Zalewski pokazali uczniom szkół podstawowych w Wilkasach i Bystrym piękno życia wolnego od wszelkich form uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości.

Od razu widać było, że artyści potrafią w ekspresowym tempie nawiązać doskonały kontakt z publicznością. Młodzież słuchała ich wspomnień z młodych lat, kiedy wciągnięto ich w nieformalne grupy, kiedy nie szanowali rodziców i byli pogrążeni w różnych używkach.

Dostrzegamy to, co nas dzieli, ale jest wiele kwestii, które nas łączą. Bo nieważne ile macie lat, historię życiową czy stan posiadania, wiecie, że macie wpisane głęboko w swoje serca pragnienie miłości i szczęścia – mówił Jacek Zajkowski. – Możecie się zapierać rękoma i nogami, że nie, że tego tak nie widzicie. To jest jednak płaszczyzna, na której możemy się spotkać. Druga dotyczy tego, że każdy z nas został w swym życiu zraniony w mniejszym bądź większym stopniu.

W trakcie koncertów muzyka hip-hop potrafiła zachwycić i inspirować nie tylko młode serca, również starszych słuchaczy z większym życiowym doświadczeniem. Śpiewając piosenki w takim rytmie, muzycy dobitnie pokazywali, że można żyć inaczej, odkrywać swe pasje, talenty i zachęcać innych do odkrywania ich w sobie. Używali do tego m.in. 200-złotowego banknotu, zapraszając również na scenę chętnych słuchaczy.

Człowiek musi mieć zaspokojone wszystkie potrzeby. Jeżeli tego nie ma, to upośledza się jego rozwój emocjonalny i to rzutuje później na jego decyzje, jak będzie wyglądać jego życie, w jakie relacje będzie wchodzić i jak będą one wyglądały – podkreślił Jacek Zajkowski.

Koncerty zostały przeprowadzone dzięki środkom z gminnych funduszy antyalkoholowych i antynarkotykowych.

(Tekst, fot.: Waldemar Albowicz/GOKIR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze