Wileńskie Kaziuki wracają do Giżycka [ZAPOWIEDŹ]

0

Zapraszamy na obchody Wileńskich Kaziuków! Już 3 marca 2024 roku na scenie Giżyckiego Centrum Kultury wystąpi Reprezentacyjny Polski Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” z Wilna! Start o godzinie 13:00.

Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” jest polskim zespołem folklorystycznym z siedzibą w Wilnie, który swoją działalność rozpoczął w 1980 roku. Założył go muzykolog, działacz polskiej mniejszości narodowej na Litwie, poseł na Sejm w latach 1992–2004 Gabriel Jan Mincewicz. Po jego śmierci w 2016 r. kierownictwo nad zespołem objęła dr Natalia Sosnowska.

Repertuar zespołu opiera się przede wszystkim na miejscowym podwileńskim folklorze, są to m.in. „Wesele Wileńskie”, „Zaloty”, „Kaziuki Wileńskie” i „Noc Świętojańska na Wileńszczyźnie”. Od ponad 10 lat zespół organizuje i przeprowadza szeroko znany festyn „Kwiaty Polskie”. Zespół podróżował i koncertował na całym świecie m.in. w Polsce, USA, Niemczech, Francji, Australii, Watykanie, Belgii, Holandii, Anglii, Danii, Austrii oraz Włoszech.

Współorganizatorem koncertu było Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, które reprezentował prezes Józef Szyłejko.

Bilety: 50 zł (40 zł z GKM) do zakupienia od 19 lutego (poniedziałek) w kasie kina Nowa Fala (8:30-15:30) lub online.

Podczas wydarzenia będzie przeprowadzana zbiórka charytatywna na rzecz małego giżycczanina Piotrusia Szpilki. Numer rejestracji zbiórki: 2024/412/KS.

(GCK) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze