Serdecznie zapraszamy na WILEŃSKIE KAZIUKI” – 5 marca 2017 r., godz. 16:00 ,sala bankietowa Biłas &Synowie, Pasaż Portowy 2.

Cena biletu- 15 zł (bilety dostępne w tymczasowej siedzibie Giżyckiego Centrum Kultury na Pływalni Miejskiej, ul. Sikorskiego 3c lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, ul. Wyzwolenia 2)

Tegoroczny „OBRAZEK KAZIUKOWY” to rozśpiewane i roztańczone widowisko z „wileńskim sercem” w tle. Ze sceny popłyną piękne, niezapomniane pieśni polskie w wykonaniu naszych rodaków z Wileńszczyzny. Nie zabraknie też ludowych tańców z mocnym przytupem. A wszystko to w wykonaniu :

  • Zespołu Tańca „Wileńszczyzna” (Niemenczyn, rej. wileński)

  • Żeńskiego Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Marzenie” (Nowe Święciany)

  • Trio Śpiewacze (Połuknie, rej. trocki)

Zespół Tańca „Wileńszczyzna” w 2016 roku obchodził 35-lecie swojej pracy. W ciągu tych lat koncertował niemalże we wszystkich krajach, gdzie żyje Polonia. Niejednokrotnie śpiewał i tańczył na Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, w różnych miastach Polski oraz na scenach Wilna i Wileńszczyzny. Wszędzie zdobywał uznanie i szacunek.

Choreograf zespołu – Leonarda Klukowska.

  1. Trio Śpiewacze „Hanki” to nauczycielki muzyki, które stworzyły ten zespół 10 lat temu. Repertuar mają różnorodny : piosenki biesiadne, patriotyczne, ludowe, kolędy.

„Hanki” są bardzo lubiane i ciepło przyjmowane przez publiczność.

Kierownik zespołu – Renata Jukniene.

  1. Żeński Zespół Śpiewaczy „Marzenie” – aktywnie działa od 15 lat. Uczestniczy w dorocznym festiwalu „Pieśń znad Wilii”, organizowanym przez Centrum Kultury Polskiej na Litwie im. St. Moniuszki w Wilnie.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze