Wielkie Otwarcie Sezonu 2023. Impreza odbędzie się w nowej lokalizacji

0
fot. Dominik Misiun 

Wielkie Otwarcie Sezonu, jedna z najpopularniejszych giżyckich imprez, będąca wstępem do wielu fantastycznych, lądowych i wodniackich wydarzeń w naszym mieście, w tym roku w nowej lokalizacji – informuje Urząd Miejski w Giżycku. 

Wszystko za sprawą trwającego remontu Kanału Łuczańskiego, który do tej pory stanowił arenę tego wyjątkowego widowiska. Wydarzenia organizowane w ramach Wielkiego Otwarcia Sezonu zostają przeniesione w okolice Ekomariny, Plaży Miejskiej oraz Pasażu Portowego.

Wydarzenia w Ekomarinie, na Plaży Miejskiej i Pasażu Portowym

W tym roku zmienia się nie tylko miejsce, ale i charakter całego wydarzenia. Program został rozbudowany. Giżycczanie i odwiedzający nasze miasto goście, będą mogli korzystać z atrakcji przez cały dzień. Poza dobrze znaną Paradą Jednostek Pływających połączoną z konkursem na najlepiej udekorowaną jednostkę, miasteczkiem plenerowym Radia Zet czy pokazem flyboard, zorganizowanymi na nabrzeżu jeziora Niegocin, odbędą się także liczne występy artystyczne na Pasażu Portowym.

Koncerty i zabawy na Pasażu Portowym

Na scenie ustawionej na Pasażu Portowym wystąpią lokalni artyści, zagrają zespoły szantowe, rockowe, orkiestry rozrywkowe. Na uczestników czeka także spektakl teatralny, ogniowo-pirotechniczny i teatr uliczny ze szczudlarzami i żonglerami. Dodatkowo, przez cały czas trwania imprezy, będzie działał kiermasz rozmaitości i dmuchany plac zabaw dla dzieci, prowadzone będą animacje, warsztaty i zabawy interakcyjne z publicznością.

Podczas imprezy wspieramy Wojtusia

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka finansowa na rzecz małego Wojtusia Kozioła, którego Miasto Giżycko wspiera w tym roku w walce o zdrowie. Na miejscu będą czekali wolontariusze z oznaczonymi puszkami.

Wojtusia można również wesprzeć poprzez przekazanie swojego 1,5 % podatku. Szczegółowe dane:

KRS 0000037904 (Fundacja Zdążyć z pomocą),
w rubryce cel szczegółowy 1,5% należy wpisać:
32624 Kozioł Wojciech

(Źródło: UM Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze