Wielkie Otwarcie Sezonu 2015

0

WIELKIE OTWARCIE SEZONU 2015
Parada Jednostek Pływających i Festiwal Sztuki Ulicznej!

1 maja 2015 (PIĄTEK) kanał Giżycki (Łuczański)
W okolicy zabytkowego mostu obrotowego

Wielki finał ok. 12.00: uroczyste otwarcie mostu obrotowego
PARADA JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH i „Konkurs na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę”

KONKURS DLA WODNIAKÓW – DO WYGRANIA PIENIĄDZE!ŁĄCZNA PULA 2200 zł. Przyjmujemy zgłoszenia!
REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA do pobrania.

PROGRAM Wielkie Otwarcie Sezonu 2015 Parada Jednostek Pływających i Festiwal Sztuki Uliczne 1 maja 2015 Pasaż przy ul. Nadbrzeżnej

Uroczyste otwarcie sezonu to świetna zabawa, występy artystyczne, konkursy, szantowe granie, widowiskowa parada jednostek pływających i po raz pierwszy Festiwal Sztuki Ulicznej!


10.00 – przywitanie publiczności i przedstawienie programu

10.15-11.00 – sztuka uliczna „Motyle na szczudłach” happening Teatru AKT
11.00-12.00 – sztuka uliczna Parada Mażoretek, formacje taneczne HIP – HOP
12.00 – oficjalne otwarcie sezonu – powitanie gości przez Burmistrza Giżycka, otwarcie mostu obrotowego przez władze samorządowe i zaproszonych gości uroczyste zaprzysiężenie ratowników MOPR

Zielone Światło dla wodniaków i symboliczne uruchomienie sygnalizacji świetlnej
12.30-14.00 – Parada Jednostek Pływających
komentarz do parady jachtów – Mieczysław Konarzewski
14.10 – rozstrzygnięcie konkursu na najatrakcyjniejszą jednostkę pływającą
14.10 – koncert zespołu szantowego OKAW SZTORM
14.50-15.30 – animacje teatralne wśród publiczności pt. ”Retro plaża” Teatr Akt  (m. in. żonglowanie, poruszanie się na szczudłach)

15.30-16.00 – koncert zespołu szantowego Załoga Dr.Bryga

W ramach imprezy atrakcje dla dzieci: quiz tematyczny o Giżycku, malowanie buziek, rozdawanie balonów, chorągiewek z herbem Giżycka, basen z piłeczkami, dmuchana zjeżdżalnia i zamek, czyli plac zabaw dla dzieci – Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek oraz Plenerowy Wypał Ceramiki – Pracownia Ma-Szkarada!

W programie Mazurskiej Majówki również:
· 1 maja Otwarcie sezonu regatowego godz. 10.00 Port Ekomarina. Rozegranie Regat na jez. Niegocin przez młodych giżyckich sportowców.

· 1 maja Wernisaż wystawy „Niemiecka Sztuka Współczesna” godz. 17.00 Port Ekomarina. Będzie można zobaczyć prace znaczących artystów, tworzących współczesną, niemiecką scenę artystyczną.
· 2 maja Ogólnopolskie Biegi Rodzinne i Garnizonowy Festyn Rodzinny „Dni rodziny–rodzina zastępcza. Postaw na rodzinę!” godz. 11.00 las miejski. Atrakcje, konkursy, prelekcja z okazji Święta Flagi.
· 2 maja Uroczyste obchody w Giżycku z okazji Święta Flagi  i 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Św. Brunona i uroczystości patriotyczne na placu M.J.Piłsudskiego

W Giżycku co roku w pierwszy weekend maja odbywa się Wielkie Otwarcie Sezonu i widowiskowa parada jednostek pływających. Mieszkańcy i turyści co roku oblegają kanał Giżycki (Łuczański), by podziwiać wodniaków rozpoczynających żeglarski sezon. Symbolicznie uruchamiana jest sygnalizacja świetlna zabytkowego mostu obrotowego na Kanale Łuczańskim i zielone światło dla wodniaków,po czym rozpoczyna się parada jednostek pływających. W jedynej takiej paradzie na Mazurach udział bierze wiele jednostek pasażerskich, ratowniczych i prywatnych. Wśród nich są fantazyjnie przebrane jednostki pływające i załogi, startujące w Konkursie na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę. Uroczyste otwarcie sezonu w Giżycku to świetna zabawa, występy artystyczne, pokazy, konkursy i zabawy z nagrodami, szantowe granie. Nie brakuje również mazurskich i kresowych specjałów, które można zakupić. W tym roku zaplanowany jest również Festiwal Sztuki Ulicznej! Zabawie towarzyszą chodzące maskotki dużych leszczy, z którymi można zrobić sobie śmieszne zdjęcie:) Zapraszamy na jedyną taką imprezę i paradę w Polsce! Organizowanemu już po raz 10. wodniackiemu świętu.

Tego samego dnia w Porcie Ekomarina młodzi giżyccy żeglarze otworzą tradycyjnie sezon regatowy. Na jez. Niegocin rozegrane zostaną regaty. Giżycka Ekomarina, to nowoczesny, największy na Mazurach port pasażerski i jachtowy nad jez. Niegocin (mogący pomieścić 138 dużych lub aż ponad 240 mniejszych jednostek). Serdecznie zapraszamy.

UM Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze