Wielkanocny weekend na drogach powiatu. 42 osoby ukarane mandatami

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podsumowali miniony świąteczny weekend. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących oraz ujawnili 48 naruszeń przepisów ruchu drogowego.

W sobotę (16 kwietnia) około godziny 11:35 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki audi, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym w miejscowości Mazuchówka (gmina Wydminy). Kierowca jechał z prędkością 74 km/h na tzw. pięćdziesiątce. Podczas kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. 37-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Tego samego dnia około godziny 22:30 mundurowi z patrolu prewencji zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Koszarowej w Giżycku. Kierująca oplem astra w trakcie cofania uderzyła w przydrożną barierkę. Świadek tego zdarzenia podszedł do kierującej i wyczuł od niej alkohol, po czym zadzwonił po policję. 42-latka miała blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W miniony weekend mundurowi ujawnili również 48 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 42 osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

Giżyccy policjanci apelują o rozsądek, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze