Wielkanocny stół- podpowiemy co zrobić by prezentował się perfekcyjnie

0

Pyszne wielkanocne dania nie będą tak dobrze smakowały, jeśli na stole nie pojawi się odpowiednia dekoracja. Nie oszukujmy się w większości „jemy oczami” i jeżeli coś jest podane na pięknej zastawie stołowej, w otoczeniu eleganckiej dekoracji z pewnością smakuję lepiej. My podpowiemy, co zrobić by wielkanocny stół prezentował się elegancko.

Po pierwsze klasyka!

Klasyka jest zawsze w cenie.  Nie musimy się silić na ekstrawagancką zastawę i szalone nakrycie stołu, czasami watro postawić na sprawdzone, klasyczne rozwiązania. Najlepszy będzie biały lub kremowy obrus. Jeżeli użyjemy plamoodpornego nie będziemy się martwić o ewentualne plamy. Serwetki powinny być materiałowe, ale ok przecież to święta więc możemy kupić takie, które są zbliżone wyglądem do materiałowych, a tak naprawdę są papierowe. Zawsze możemy ułatwić sobie życie:) Przy wyborze serwetek możemy też poszaleć z kolorem, oczywiście w granicach rozsądku. Wściekle różowe mogą zdziwić niejednego gościa:) Jeżeli jednak postawimy na oryginalny wzór na obrusie, to pamiętajmy, żeby nie przesadzać z dekoracją, w tym wypadku im mniej tym lepiej. O tym, że obrus powinien zwisać z każdej strony po ok. 15-20 cm, wiemy przecież wszyscy:)

Zastawa też powinna być klasyczna i oczywiście z tego samego kompletu. Jeśli jednak mamy tylko taką na 6 osób, a gości będzie 12, to pamiętajmy, żeby najlepiej postawić na  białą, klasyczną zastawę, wtedy najłatwiej dopasujemy do siebie te wszystkie patery, półmiski, sosjerki itp., a różnice nie będą się aż tak bardzo rzucać w oczy. To samo dotyczy sztućców, one też powinny być od kompletu, a nie przypadkowe, wyciągnięte na chybił trafił z szuflady.

Odświętna dekoracja!

Warto sobie ją zaplanować wcześniej, możemy użyć naszej wyobraźni i jeżeli jesteśmy utalentowani stworzyć coś własnymi rękoma, bądź znów postawić  na klasykę. Na środku możemy umieścić święcę  z wielkanocnym motywem, dodać jakieś zielone akcenty i kolorową wstążkę. Możemy wykorzystać kryształowe lub porcelanowe zajączki i kurczaki lub kolorowe jajka, porozkładane na stole w artystycznym nieładzie. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie też bukiet żywych kwiatów np. tulipanów albo delikatnych brzózek.

Jeżeli chcemy zrobić wrażenie na gościach możemy również ozdobić krzesełka np. dodając do nich szarfy w kolorze serwetek, taka spójna dekoracja, będzie wyglądała na przemyślaną i prawdziwie odświętną.

stół wielkanocny

J.P

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze