Wielkanocna Zbiórka Żywności w Intermarche

0

W dniach 11-13 marca sieć sklepów Intermarché weźmie udział w „Wielkanocnej Zbiórce Żywności” organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. Do udziału w akcji wytypowanych zostało 36 sklepów Intermarché, w których wolontariusze kampanii będą zbierali produkty żywnościowe dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

 Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy, że mieszkańcy Giżycka odwiedzą sklep Intermarché przy ul. Królowej Jadwigi 14 i przekażą wolontariuszom dowolne produkty spożywcze z długim terminem ważności. Najbardziej pożądanymi produktami są: olej, słodycze, konserwy, przetwory warzywne i owocowe oraz mąka. Podarowane produkty trafią do magazynów Banków Żywności, a stamtąd przekazane zostaną lokalnym organizacjom społecznym.

– Grupa Muszkieterów regularnie współpracuje z Bankami Żywności, umożliwiając ich wolontariuszom przeprowadzanie zbiórek żywności w sklepach sieci Intermarché. Pragniemy w ten sposób włączyć się w walkę z niedożywieniem w Polsce komentuje Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

„Wielkanocna Zbiórka Żywności” jest akcją prowadzoną lokalnie, podczas której klienci sklepów zachęcani są do podzielenia się swoimi zakupami z osobami żyjącymi w ubóstwie i zagrożonymi niedożywieniem. Paczki żywnościowe trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych, chorych oraz bezrobotnych, a także do osób pracujących, ale potrzebujących wsparcia.

Wielkanocna Zbiórka Żywności

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze