Więcej policyjnych patroli na Mazurach

1

Jak co roku policjanci na Warmii i Mazurach przygotowując się do letniego sezonu turystycznego, planują także to, jakie miejsca wymagają obecności dodatkowych funkcjonariuszy. W trosce o porządek i bezpieczeństwo oraz o to, by pomoc ze strony policjantów docierała jak najszybciej tam, gdzie będzie potrzebna, policjanci z komend powiatowych zostali wsparci siłami z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, a także – po raz pierwszy – z oddziałów prewencji z województw podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Wyjazd na Mazury to dla wielu obowiązkowy punkt urlopu. W tym roku liczba osób, które właśnie w tym regionie naszego kraju postanowią spędzić czas wolny może być wyższa niż w latach poprzednich, z uwagi na ograniczenia i zmiany planów wywołane epidemią koronawirusa.

Tłok na plażach, na drogach dojazdowych, na deptakach, w portach i centrach najbardziej turystycznych miast regionu. To nie tylko czas zwiększonego wysiłku dla przedsiębiorców branży turystycznej. To także okres, w którym wiele pracy mają policjanci tych powiatów, w których ruch turystów odczuwalny jest najbardziej. Wynika to m.in. z masowego przemieszczania się osób, potrzeby zapewnienia im bezpieczeństwa i porządku w ruchu oraz podejmowania interwencji w sprawach porządkowych czy kryminalnych, a także kontrolowania tego, czy przepisy prawa są przestrzegane.

W trosce o to, by wszelka pomoc potrzebna ze strony policjantów, została udzielona jak najszybciej, funkcjonariuszy z powiatów najliczniej odwiedzanych przez turystów wspomogą policjanci delegowani tam z oddziałów prewencji. W tym roku są to 34 policjanci Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz 16 funkcjonariuszy z oddziałów prewencji z województw podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Będą pełnić służbę patrolową rotacyjnie, wspierając funkcjonariuszy z lokalnych jednostek od początku lipca do końca sierpnia 2020 roku.

Źródło: KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
WK*WI)N%

TO PRAWDA!