Spotkanie ministra z policjantami odbyło się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Dwie policjantki oraz policjant zostali zaatakowani przez pijanych i agresywnych oficerów wojska w takcie podejmowanej interwencji. Na polecenie Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych wobec napastników została już wszczęta procedura wydalenia ze służby. Poszkodowani opuścili już szpital.

Wiceminister Jarosław Zieliński chciał się zapoznać ze stanem zdrowia poszkodowanych policjantów. Udzielił im wsparcia życząc szybkiego powrotu do zdrowia. Zdaniem wiceministra funkcjonariusze w sposób profesjonalny wykonali swoje zadania.

– Jestem pełen uznania dla ich postawy. Specyfika służby jest taka, że trzeba się liczyć z trudnymi interwencjami. Funkcjonariusze obezwładnili agresywne osoby i udało się je zatrzymać – podkreślił Jarosław Zieliński.

Wiceminister podczas swojej wizyty w Giżycku spotkał się również z Inspektorem Wojsk Lądowych gen. broni Leszkiem Surawskim, Dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Markiem Sokołowskim oraz Dowódcą 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej  płk. Jarosławem Gromadzińskim.

Płk. Jarosław Gromadziński wyraził ubolewanie i przeprosił w imieniu żołnierzy brygady policjantów, którzy zostali pokrzywdzeni w czasie interwencji. Minister wraz z dowódcami wspólnie potępili ten incydent oraz podkreślali, że w służbach nie ma miejsca dla osób, które zachowują się w ten sposób jak zatrzymani żołnierze.

Uczestnicy spotkania wspólnie podkreślili, że incydent absolutnie nie wpłynie to na dalszą współpracę pomiędzy służbami MSWiA i wojskiem. Ta współpraca układa się bardzo dobrze, bo tego wymaga dobro państwa.

Źródło,foto:KWP Olsztyn(mswia/rj)

20 KOMENTARZE

 1. A to dla niedojd jest miejsce w służbach? Zawsze uważałem, że obie formacje powinny się wspierać a już na pewno nie zwalczać i wchodzić sobie w paradę. Starsi służbą Policjanci i Żołnierze to wiedzą a na zdjęciach widać , że te pobite niedojdy to kociarstwo jakieś, które pewnie chciało przygwiazdorzyć i tyle. Z resztą jak to wygląda w mediach? Kilkoro dzieci o wyrazie twarzy pobitego kotka ze Shreka z owiniętymi rączkami ma smutne minki. Na miejscu ich szefa sam spuściłym niedojdom wpier… To są służby mundurowe a nie przedszkole!!! Oficerowie do ukarania a Policjanci niedojdy do cywila albo za biurko a nie do pracy w terenie.

 2. Wojskowi na stanowiskach zachowali się jak banda wyrostków, gdyby nie byli żołnierzami nikt by o tym nie mówił, ale mniejsza z tym. Ich zachowanie było skandaliczne, owszem. Ale nie mogę uwierzyć, że właśnie mam przed oczami słit focię uśmiechniętych policjantów, których jedyną zasługą jest to, że dostali łomot podczas interwencji.

 3. Polamane zebra uszkodzona śledziona ? Zadna osoba z polamanymi zebrami nie jest w stanie chodzić bo nawet oddychanie sprawia ból a śledziona ? Ladna mistyfikacja zdarzenia ! Nie dali rady i znaleźli wytłumaczenie . Wstyd !

 4. Na waszym miejscu wstydzilabym sie twarz pokazać , troje nieudaczników dzięki którym komisariat w Gizycku ma swoje 5 minut. Jednostrzalowcy, powinni was zwolnić za interwencję a właściwie jej brak…
  Żenada.

 5. Podejrzewam że w czasie interwencji “Funkcjonariusze/ski” zostali poinformowani że Panowie są żołnierzami.Znając życie nic sobie z tego nie zrobili.A mogli wezwać ŻW. Od słowa do słowa i wyszło jak wyszło. Mundurówka to mundurówka. Jeśli oficera wyższego chce zatrzymywać kalafior po kilku miesięcznej służbie ze stopniem post. czy też st.post. to ja się wcale nie dziwie że tak się to skończyło ( wszak stara szkoła ). A teraz płacz i lament że jak to mogło się stać. Teraz będą medale,pochwały bo zwichnięty paluszek i obdarte kolanko to otarcie się o śmierć… Ehhh bochaterstwo…………………..

 6. Na interwencję powinno jechać co najmnie 3 dobrze zbudowanych mężczyzn lub kobiet tak okolo 180 cm i wagi z 80 kg. Znajomość sztuk walki, gaz, i tyle

 7. Spędzam z rodziną wieczór w hotelowej restauracji. Kilku wyrostków zachowuje się głośno, jeden z nich rzuca butelką o ziemię. Odłamek szkła utkwił w oku mojej siedmioletniej córki, płacz dziecka lament żony ,dzwonię na policje i po pogotowie. Następny dres “ucisza” moja żonę plaskaczem zaczynam się z nimi szarpać ale jest ich z pięciu, któryś obala mnie butelką w tył głowy, padam pod stół. Przyjeżdża policja po trzydziestu sekundach obok mnie leży policjantka, zaraz potem następna…

   • …następny żeński patrol zalega pod stołem, potem następna para policjantek i następna, po godzinie od zwłok biednych kobiet robi się ciemno w olbrzymiej klimatyzowanej sali. Słychać przytłumiony radiowy komunikat : “minister Błaszczak z powodu braków kadrowych ogłosił interwencyjny nabór kobiet do policji”…

 8. Panie Stefan, jeden z tych żołnierzy jest wyszkolony zeby zabijac gołymi rękoma , od początku kariery związany ze zwiadem wiec nie wiem czy by im poszło tak łatwo.

 9. Dokładnie jak Kolega wyzej napisał Panie powiny siedziec za biurkami i zajmowac sie inna robotą niż interwencje z takimi kretynami , bo nawet w patrolu mieszanym jeden facet g.. może przy kilku zbirach a do użycia broni czy taserów jesteśmy jeszcze bardzo do tyłu niestety.

 10. Sorry ale moim zdaniem kobiety nie powinny służyć w policji czy wojsku. Gdyby na ta interwencję wysłać patrol złożony z dwóch dobrze zbudowanych i wyszkolonych policjantów (mężczyzn) to żołnierzyki nie mieliby szans. Drogie Panie są zawody, które charakteryzują się typowo kobieca stroną i takie, które powinni wykonywać mężczyźni. Nikogo nie dyskryminuje, to są prawa natury i tyle.

  • Haha pamietam Jak dwoch takich meskich policjantow przyjechalo do pogryzienia przez psa. Obaj bladzi I spoceni ze strachu. Nie wiedzieli co robic I nas pytali. A jeden z owych panow pytal czy pogryziony pogryzl psa a nie odwrotnie. Kobieta kobiecie ani mezczyzna mezczyznie nie rowni. Jaja miec trzeba bez wzgledu na plec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here