Spotkanie ministra z policjantami odbyło się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Dwie policjantki oraz policjant zostali zaatakowani przez pijanych i agresywnych oficerów wojska w takcie podejmowanej interwencji. Na polecenie Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych wobec napastników została już wszczęta procedura wydalenia ze służby. Poszkodowani opuścili już szpital.

Wiceminister Jarosław Zieliński chciał się zapoznać ze stanem zdrowia poszkodowanych policjantów. Udzielił im wsparcia życząc szybkiego powrotu do zdrowia. Zdaniem wiceministra funkcjonariusze w sposób profesjonalny wykonali swoje zadania.

– Jestem pełen uznania dla ich postawy. Specyfika służby jest taka, że trzeba się liczyć z trudnymi interwencjami. Funkcjonariusze obezwładnili agresywne osoby i udało się je zatrzymać – podkreślił Jarosław Zieliński.

Wiceminister podczas swojej wizyty w Giżycku spotkał się również z Inspektorem Wojsk Lądowych gen. broni Leszkiem Surawskim, Dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Markiem Sokołowskim oraz Dowódcą 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej  płk. Jarosławem Gromadzińskim.

Płk. Jarosław Gromadziński wyraził ubolewanie i przeprosił w imieniu żołnierzy brygady policjantów, którzy zostali pokrzywdzeni w czasie interwencji. Minister wraz z dowódcami wspólnie potępili ten incydent oraz podkreślali, że w służbach nie ma miejsca dla osób, które zachowują się w ten sposób jak zatrzymani żołnierze.

Uczestnicy spotkania wspólnie podkreślili, że incydent absolutnie nie wpłynie to na dalszą współpracę pomiędzy służbami MSWiA i wojskiem. Ta współpraca układa się bardzo dobrze, bo tego wymaga dobro państwa.

Źródło,foto:KWP Olsztyn(mswia/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
L.

ŻENADA ! WIĘCEJ KOBIET DO SŁUŻBY ! , I DO WOJSKA. SMUTNY TEN KRAJ

bezprawie .h

wkoncu dostali za swoje i teras jak zwykle sie prubuja wybielic

SemperFi

A to dla niedojd jest miejsce w służbach? Zawsze uważałem, że obie formacje powinny się wspierać a już na pewno nie zwalczać i wchodzić sobie w paradę. Starsi służbą Policjanci i Żołnierze to wiedzą a na zdjęciach widać , że te pobite niedojdy to kociarstwo jakieś, które pewnie chciało przygwiazdorzyć i tyle. Z resztą jak to wygląda w mediach? Kilkoro dzieci o wyrazie twarzy pobitego kotka ze Shreka z owiniętymi rączkami ma smutne minki. Na miejscu ich szefa sam spuściłym niedojdom wpier… To są służby mundurowe a nie przedszkole!!! Oficerowie do ukarania a Policjanci niedojdy do cywila albo za biurko… Czytaj więcej »

Ona

Wojskowi na stanowiskach zachowali się jak banda wyrostków, gdyby nie byli żołnierzami nikt by o tym nie mówił, ale mniejsza z tym. Ich zachowanie było skandaliczne, owszem. Ale nie mogę uwierzyć, że właśnie mam przed oczami słit focię uśmiechniętych policjantów, których jedyną zasługą jest to, że dostali łomot podczas interwencji.