Zapraszamy 22 kwietnia do Twierdzy Boyen na wernisaż wystawy „Prusy Wschodnie malowane w oknach” autorstwa Danuty Sewruk. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00 w Warsztacie Zbrojmistrza. Wstęp wolny.

„Prusy Wschodnie malowane w oknach” będą wystawą tak dla regionalistów, jak i dla miłośników malarstwa.

Moje obrazy (…) inspirowane są widokówkami historycznymi z XIX i XX wieku – mówi autorka prac – Chęć stworzenia tych malowideł powstała dzięki mojemu mężowi, Robertowi Sewrukowi. To on poprosił mnie o namalowanie obrazu miasta Angerburg do jego kolekcji pamiątek i widokówek z dawnego Angerburga, dzisiejszego Węgorzewa”.

Jak widać, życzeniu męża stało się za dość, bo na jednym dziele Pani Danuta nie poprzestała. Jej liczne prace oprócz dawnego Węgorzewa przedstawiają również historyczną architekturę Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna…

Umieszczone w oryginalny sposób w okiennych ramach obrazy są więc poniekąd oknami, przez które oglądamy historyczną, niestety przeważnie już nieistniejącą, zabudowę miast byłych Prus Wschodnich.

Kilka słów o autorce:

Urodzona w 1971 roku w Augustowie. Miejsce rodzinne to niewielka wieś Rubcowo, położona w Puszczy Augustowskiej. Moja twórczość malarska jest dla mnie odskocznią od zgiełku dnia codziennego, pracy zawodowej. Malarstwo artystyczne to moje hobby, którym żyję i się pasjonuję. Kiedy staję przy sztaludze, wstępuje we mnie inna postać i dostaję natchnienia do stworzenia kolejnego obrazu. Malarstwo to jest mój inny świat, bez którego teraz nie wyobrażam sobie siebie. Serce mi się raduje gdy moje prace są doceniane przez innych i cieszą swoją obecnością w różnych domach w Polsce i za granicą. Motywuje mnie to do tworzenia kolejnych prac.

Lista dotychczasowych wystaw Pani Danuty Sewruk:

2017 – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie, wystawa autorska.
2017 – Twierdza Boyen w Giżycku, Stajnia z Wozownią, wystawa autorska.
2019 – Twierdza Boyen w Giżycku, Kuźnia Rzemiosła i Sztuki, wystawa autorska
2022 – HOTEL KRASICKI**** GOŚCI OD WIEKÓW w Foyer Sali Dantyszek.”

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze