Wernisaż wystawy w Twierdzy Boyen – Karolina Futyma „Połączenia”

0

Zapraszamy na spotkanie ze sztuką w Twierdzy Boyen. 2 czerwca o godzinie 17.00 na antresoli Stajni z Wozownią rozpocznie się wernisaż wystawy zatytułowanej „Połączenia”, której autorką jest Karolina Futyma.

Karolina Futyma ur. w 1990 roku w Giżycku. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom obroniła w Pracowni Malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego wraz z aneksem w Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu prof. Jacka Zdybla. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, sztuką w przestrzeni publicznej oraz formami przestrzennymi. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, plenerach i konkursach, m.in.: Ogólnopolskim Biennale Sztuki ,,47 Salon Zimowy” oraz Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego ,,Jesienne Konfrontacje”. Laureatka 25. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki Lublin 2020. Otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dwukrotnie Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.

Artystka o sobie i swojej twórczości:

W mojej twórczości ukazuję relację pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem człowieka definiując to, co niewidoczne i pozawerbalne. Eksperymentując z kolorem i fakturą poszukuję stanu pomiędzy sztuką figuratywną a abstrakcją, dążąc jednocześnie do zachowania równowagi między ideą i jej wizualną reprezentacją. Warstwy malarskie są dla mnie metaforą tego, co w naturze ludzkiej tajemnicze, nieoczywiste, ukryte. Obrazy prezentują zarówno tradycyjną formę wypowiedzi, nawiązując do klasycznego malarstwa jak i podejście eksperymentalne, w którym ciało wraz z abstrakcyjną materią stają się kluczowymi elementami moich twórczych rozważań. Obserwując rzeczywistość, przenoszę ją na płótno jako wątek opowieści o człowieku i jego wewnętrznym świecie, pełnym odczuć i emocji – tym co niewidoczne na zewnątrz.

Wystawa jest kontynuacją cyklu „Sztuka to emocje, poczuj je” realizowanego przez Mazurską Fundację Sztuki Art Progress.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze