Wernisaż wystawy w Twierdzy Boyen – Karolina Futyma „Połączenia”

0

Zapraszamy na spotkanie ze sztuką w Twierdzy Boyen. 2 czerwca o godzinie 17.00 na antresoli Stajni z Wozownią rozpocznie się wernisaż wystawy zatytułowanej „Połączenia”, której autorką jest Karolina Futyma.

Karolina Futyma ur. w 1990 roku w Giżycku. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom obroniła w Pracowni Malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego wraz z aneksem w Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu prof. Jacka Zdybla. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, sztuką w przestrzeni publicznej oraz formami przestrzennymi. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, plenerach i konkursach, m.in.: Ogólnopolskim Biennale Sztuki ,,47 Salon Zimowy” oraz Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego ,,Jesienne Konfrontacje”. Laureatka 25. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki Lublin 2020. Otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dwukrotnie Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.

Artystka o sobie i swojej twórczości:

W mojej twórczości ukazuję relację pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem człowieka definiując to, co niewidoczne i pozawerbalne. Eksperymentując z kolorem i fakturą poszukuję stanu pomiędzy sztuką figuratywną a abstrakcją, dążąc jednocześnie do zachowania równowagi między ideą i jej wizualną reprezentacją. Warstwy malarskie są dla mnie metaforą tego, co w naturze ludzkiej tajemnicze, nieoczywiste, ukryte. Obrazy prezentują zarówno tradycyjną formę wypowiedzi, nawiązując do klasycznego malarstwa jak i podejście eksperymentalne, w którym ciało wraz z abstrakcyjną materią stają się kluczowymi elementami moich twórczych rozważań. Obserwując rzeczywistość, przenoszę ją na płótno jako wątek opowieści o człowieku i jego wewnętrznym świecie, pełnym odczuć i emocji – tym co niewidoczne na zewnątrz.

Wystawa jest kontynuacją cyklu „Sztuka to emocje, poczuj je” realizowanego przez Mazurską Fundację Sztuki Art Progress.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Daj nam znać
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze