Wernisaż wystawy Magdaleny Hajnosz – „Między ciszą a kolorem” (zapowiedź)

0

Gorąco zapraszamy w piątek 23 września na wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Hajnosz, zatytułowany „Między ciszą a kolorem”. Otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 18.00 w Warsztacie Zbrojmistrza na Twierdzy Boyen.

Kilka słów autorki na temat prezentowanych prac:

Wystawa składa się z obrazów i obiektów inspirowanych naturą, lasem i pejzażem. To niejako równowaga dla wcześniejszych moich obrazów z serii / cyklu Miasto. Miasto to mój świat, moje naturalne środowisko; urodziłam się i wychowałam w Warszawie. Jednak świat wiejski, naturalny też jest mi znany i bliski. Wakacje, wycieczki, las, góry, jeziora… Jakiś czas w moim życiu mieszkałam na skraju lasu w małej wiosce. Było pięknie, las, woda, zieleń, zwierzęta. Szalenie brakowało mi wtedy Miasta. Z jego nieustannym ruchem, hałasem, brukiem, betonem, a nawet nieznośnymi gołębiami… Teraz, kiedy mieszkam w mieście brakuje mi czasem spokoju i cichych otwartych przestrzeni gdzie można wypocząć, popatrzeć na gwiazdy, posłuchać ptaków i szelestu traw. Te dwa wątki przeplatają się w moim malarstwie od dawna.

Magdalena Hajnosz tworzy w dziedzinach: malarstwo, fotografia, rysunek. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W dorobku artystycznym zapisać może liczne wystawy indywidualne i zbiorowe a także nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych i fotograficznych w Polsce i w Belgii. Wydała autorską książkę „Warszawa z głową do góry” – przewodnik fotograficzny po Warszawie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze