Wernisaż i kabaret w Rynie! (zapowiedź)

0

Serdecznie zapraszamy na wernisaż fotografii Mirosław Kleczkowski pt. „Z mgły zrodzone” 3.03.2023r. o godz. 18:00 w oranżerii Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. To będzie nietypowy wernisaż, pozwalający oglądającym wystawę poczuć się jak autor prac w czasie robienia swoich zdjęć.

Fotografie Mirosława Kleczkowskiego, członka Migawka – Mrągowska Grupa Pasjonatów Fotografii to magiczna podróż po otaczającym nam świecie Barbara Budrewicz w piękny sposób piszę o twórczości artysty: „Nie patrzymy dość uważnie – najdobitniej uświadamia nam to dobra fotografia. Wszechobecne obrazki – zdjęcia, reklamy, grafika – rozpraszają nas, wręcz odwrażliwiają.

Właśnie dlatego wystawa jest niezbędna: to przestrzeń, która zatrzymuje nas bezkarnie, zmusza do uwagi, pozwala się skoncentrować i spojrzeć z innej perspektywy – takiej, którą mógł obrać tylko fotograf.

Zwłaszcza taki jak Mirosław Kleczkowski – doświadczony fotograf, pasjonat ekologii i wielki miłośnik przyrody. To on decyduje czy światło, czas i przestrzeń są właściwe. Skąd wie, czego pragną nasze oczy, za czym tęsknią nasze serca?
Bo to jego kolejna wystawa.

Pierwsza, zatytułowana „Przyroda w obiektywie Mirosława Kleczkowskiego” odbyła się w roku 2011, druga pt. „Mrągowo w obiektywie Mirosława Kleczkowskiego” w 2012 roku, trzecia, „Mróz-artysta” miała miejsce w 20… roku, ósma – „Magiczne miasto”, 2015 „Zima w obiektywie” ….etc….

Mirosław Kleczkowski najchętniej pokazuje naturę w niecodziennej odsłonie – niedostępnej dla osób nie mniej wrażliwych niż on, ale zbyt zabieganych, zbyt pogrążonych w powszednich troskach. Robi to, co fotograf robić powinien: uczy patrzeć i widzieć. Wiele lat był nauczycielem przyrody, może dlatego z takim powodzeniem uczy wrażliwości na otoczenie, pobudza ciekawość i skłania do kontemplacji.

Nowy temat: mgły, potraktował z właściwym sobie zaangażowaniem, cierpliwością i poświęceniem. Roztacza przed nami perspektywę nieoczywistą: oto mgła przestaje być uzupełnieniem krajobrazu, a staje się niemal bytem samoistnym i to takim, który powołuje do życia inne byty i zjawiska. Czyż krople rosy na pajęczynie, zwodnicze światło, ulotne barwy i tajemnicze kształty nie są jak westchnienie Boga za potencjałem, którego nie wykorzystał? „

Serdecznie zapraszamy na wernisaż. To będzie wspaniałe przeżycie.

Już niedługo DZIEŃ KOBIET – piękne i radosne święto WSZYSTKICH DAM, a że Dzień Kobiet należy świętować cały rok, to już 6.03.23r. zapraszamy na Kabaret Czwarta Fala z gościnnym występem wokalisty. Będzie zabawnie, wesoło i muzycznie.

Kilka słów o KABARECIE

Kabaret Czwarta Fala- formacja młodego pokolenia, istniejąca od września 2009 roku, w skład której wchodzą 2 osoby- Mateusz Lewkowicz oraz Damian Lebieda Twórcy hitu „Wieśka Tico”, który na YouTube osiągnął grubo ponad 50 milionów wyświetleń, „Mój Passat robi we wsi szum” (ponad 70 milionów wyświetleń, co sprawia, iż jest on najpopularniejszą parodią w historii polskiego Internetu), jak również innych utworów, które zna cała Polska.
Wiodącą postacią na ich kanale jest Janusz, którego przygody, z zapartym tchem, śledzą miliony Polaków.

Ich kanał subskrybuje ponad 750 000 osób, co sprawia, iż Czwarta Fala jest najpopularniejszym kabaretem na polskim YouTube.

Młodzi, pełni pozytywnej energii, zawsze gotowi na interakcje z widownią- tak w skrócie można opisać Czwartą Falę. Twórcy przygód dwóch nierozgarniętych dresiarzy- Kloca i Wentyla, przybywają do Państwa z programem Made in Poland, żeby porwać Was w świat pełen humoru. Usiądźcie wygodnie, przygotujcie się na świetną zabawę i pozwólcie się porwać Czwartej Fali !

Bezpłatne wejściówki do odebrania już od 24.02.2023, od godziny 9:00 (maksymalnie 4 wejściówki na osobę).

Zapraszamy!

Elza Fitza/RPEKiT w Rynie

DZIEŃ KOBIET – 1

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze