Weekendowa akcyza

0

W miniony weekend funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej dzięki działaniom zarówno w drogowych przejściach granicznych jak i na drogach województwa, ujawnili akcyzę wartości blisko 75 000 zł.

Kolejne efekty przyniosły kontrole drogowe przeprowadzane przez funkcjonariuszy na drogach Warmii i Mazur. Mundurowi z Gołdapi podczas kontroli Volkswagena Golfa, w bagażniku pojazdu ujawnili dwa worki wypełniane wyrobami tytoniowymi. Zabezpieczono blisko 1 300 paczek nielegalnych papierosów. Ponadto przeszukano posesję kierowcy i tam znaleziono jeszcze prawie 900 paczek papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy oraz 10,5 litra alkoholu. Łączna wartość ujawnionych nielegalnych towarów to ponad 29 000 zł.

Natomiast w powiecie olsztyńskim,  patrol Straży Granicznej zatrzymał  dostawcze auto. Po chwili okazało się, że w pojeździe znajdują się również nielegalne papierosy o wartości  około 18 000 zł.

Walka z przemytem odbywa się również w drogowych przejściach granicznych . Kontrolerzy ujawnili u kilku podróżnych  przekraczających polsko–rosyjską granicę towary akcyzowe o łącznej wartości blisko 15 000 zł.

Ponadto, w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, w trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu zatrzymano pojazd marki Volkswagen Bora w związku z nieprawidłowościami w numerze VIN. Wartość zatrzymanego auta to 13 000 zł.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze