Weekend wielkanocny na drogach powiatu giżyckiego

0

Tradycyjnie, jak co roku w powiecie giżyckim w wielkanocny weekend trwały działania policyjne „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc. W ramach tych działań na drogach pojawiła się zwiększona ilość patroli ruchu drogowego. Przez wszystkie świąteczne dni, policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach, zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przekraczanie dozwolonej prędkości.

Od piątku na drogach powiatu giżyckiego nie doszło do wypadków drogowych, w związku z czym wielkanocny weekend w naszym regionie należał do bezpiecznych. Nie obyło się jednak bez zdarzeń drogowych – policjanci interweniowali w związku z dwiema kolizjami.

Do pierwszej z nich doszło na ul. Kombatantów w Giżycku w dniu 01 kwietnia 2018 r. , po godz. 23.00. Młody mężczyzna, mieszkaniec Giżycka kierując pojazdem osobowym, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem jadącym z naprzeciwka, zjechał z drogi i uderzył w słup oświetleniowy.

Do drugiej kolizji doszło między miejscowością Canki a Bachorza w dniu 02.04.2018 r., ok. godz. 12.00. Kierująca pojazdem osobowym – kobieta w wieku 31 lat, mieszkanka powiatu giżyckiego, jadąc w stronę miejscowości Ryn, nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi straciła panowanie nad autem i wjechała do przydrożnego rowu. W pojeździe tym znajdowało się troje dzieci. W wyniku tych zdarzeń nikomu nic się nie stało.

Policjanci skontrolowali 85 pojazdów. W wyniku tych kontroli stwierdzili 41 popełnionych wykroczeń, głównie to nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przekraczanie dozwolonej prędkości. Ponadto zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, nałożyli 21 mandatów karnych, sporządzili 4 wnioski do sądu o ukaranie oraz zastosowali 16 pouczeń. W czterech przypadkach funkcjonariusze mieli uwagi do stanu technicznego pojazdów w konsekwencji zatrzymali dowody rejestracyjne.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze