Weekend na drogach powiatu. Potrącony motocyklista i 64 mandaty

0

W miniony weekend giżyccy policjanci pracowali na miejscu zdarzeń drogowych z udziałem potrąconego motocyklisty, który z obrażeniami trafił do szpitala, nietrzeźwego kierującego, który doprowadził do zderzenia z motorowerzystką oraz nietrzeźwego rowerzysty. Mundurowi ujawnili również 72 naruszenia przepisów ruchu drogowego. 64 osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

W minioną sobotę (9 kwietnia) ok. godziny 11:55 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło w Giżycku na ul. T. Kościuszki. Na miejscu mundurowi zastali samochód osobowy marki fiat tipo, którym kierował 56-letni mieszkaniec Giżycka oraz motocykl Yamaha, którym kierował 26-latek. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca fiata wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu motocykliście. Kierowca motocykla z obrażeniami kończyn dolnych trafił do szpitala. Na szczęście wstępne obrażenia okazały się niewielkie. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

Tego samego dnia ok. godziny 21:40 mundurowi zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze szutrowej w okolicy trasy Gawliki Wielkie – Mazuchówka. Kierujący vw golfem 27-latek zgłosił, że wyprzedzając inny pojazd, zauważył jadącego drogą rowerzystę, który nie miał odpowiedniego oświetlenia oraz jechał w sposób świadczący, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Kierowcy osobówek zatrzymali się, aby uniemożliwić rowerzyście dalszą jazdę. W wyniku nagłego zatrzymania vw golfa rowerzysta uderzył w jego tył, powodując uszkodzenia zderzaka oraz bagażnika. Na miejscu policjanci dokonali badania stanu trzeźwości rowerzysty. Mężczyzna wydmuchał 1,2 promila alkoholu.

W niedzielę (10 kwietnia) kilka minut po godzinie 12:00 policjanci giżyckiej drogówki udali się do miejscowości Rybical (gmina Ryn), gdzie doszło do potrącenia motorowerzystki. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący skodą 67-letni mieszkaniec gm. Ryn wyjeżdżając z posesji na drogę powiatową, nie ustąpił pierwszeństwa jadącej motorowerem 54-latce w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów i przewrócenia się motoroweru. Na miejsce wezwane zostało również Pogotowie Ratunkowe. Na szczęście kierująca nie odniosła poważnych obrażeń. Pracujący na miejscu policjanci ustali również, że kierujący skodą po zdarzeniu oddalił się z miejsca, wracając na posesję, z której wyjechał i udał się do domu. Tam policjanci zastali go pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma dwa promile alkoholu w organizmie.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów biorących udział w zdarzeniach oraz sporządzili odpowiednią dokumentację. Teraz będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny wszystkich zdarzeń.

W miniony weekend mundurowi ujawnili również 72 naruszenia przepisów w ruchu drogowym. 64 osoby zostały ukarane mandatami karnymi, z czego 63 to przekroczenie dozwolonej prędkości.

Giżyccy policjanci apelują o rozsądek, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze